Jak dobrać naszyjnik do dekoltu?

Łączenie naszyjników z różnymi dekoltami może być trudnym zadaniem, nawet dla najbardziej doświadczonych fashionistek. A teraz wyobraź sobie, że za 10 minut musisz wyjść z domu i nie masz zielonego pojęcia, jaki naszyjnik założyć do wybranej stylizacji.

Masz opanowaną 3-minutową rutyny pod prysznicem, 5-minutową sztukę makijażu i jedzenie śniadania podczas pakowania torebki. Ale potem nagle wpadasz w pułapkę, wybierając i dopasowując naszyjniki i biżuterię do swojego topu lub wybranej sukienki.

Łączenie naszyjników z różnymi dekoltami może być trudnym zadaniem, nawet dla najbardziej doświadczonych fashionistek. Wybierz odpowiednie dopasowanie, a Twój strój powali na kolana! Wybierz nieodpowiednie dopasowanie, a zaliczysz stylową klapę.

Każdy, kto spędził zbyt dużo czasu stojąc przed lustrem, przymierzając osiem różnych naszyjników, wie, że to ból w karku (gra słów zamierzona), aby dowiedzieć się, który z nich najlepiej pasuje do twojego stroju. I choć trendy w modzie zmieniają się z sezonu na sezon, pewne ogólne wytyczne mogą pomóc w łatwym zaprojektowaniu stroju.

Czytaj dalej, aby nauczyć się i wykorzystywać je w swoim codziennym życiu, a także w ubieraniu się na specjalne okazje.

Naszyjnik do okrągłego dekoltu

Konserwatywny i skromny okrągły dekolt to klasyka w modzie damskiej. Szybka zasada dla tego popularnego kroju to podążanie za krzywizną dekoltu. W przypadku koszul i sukienek z okrągłym dekoltem wybierz krótki naszyjnik lub kołnierzyk, aby zakotwiczyć i zrównoważyć kształt.

Możesz połączyć go z metalicznym paskiem, który leży tuż przy kołnierzyku. Możesz też nosić naszyjnik w stylu śliniaczek. Okrągły dekolt będzie wspierać i podkreślać kształt każdego okrągłego naszyjnika, więc mieszaj i dopasowuj, aby znaleźć najlepszy okrągły naszyjnik dla swojego stroju.

Naszyjnik do dekoltu typu SEREK

Elementy garderoby z dekoltem w kształcie litery V zwracają uwagę na dekolt. Naszyjnik powinien go ozdobić. Poszukaj naszyjników, które odzwierciedlają dekolt. Wisiorek musi być kanciasty, pasujący do kształtu litery V. Zachęcamy do smukłych zawieszek w kształcie litery Y bez konkurowania z kształtem i warstwami! Dlaczego nie połączyć smukłego wisiorka z odważniejszym? Tylko upewnij się, że te dwa zestawy do siebie pasują.

Zamiast prostych, dłuższych naszyjników wypróbuj odważniejsze naszyjniki (z detalami z koralików lub kryształków).  Naszyjniki z diamentami mogą być dobrym pomysłem. Im szerszy dekolt, tym większy wisior musisz wziąć pod uwagę. Naszyjnik musi współgrać wraz z głębokim dekoltem.

Naszyjnik do zapinanego kołnierzyka

Zapinany na guziki top z kołnierzykiem to ponadczasowy klasyk, zwłaszcza w damskich strojach casualowych i biznesowych. Ale tylko dlatego, że ubierasz się swobodnie lub w interesach, nie oznacza to, że nie możesz urozmaicić dekoltu odrobiną biżuterii.

Krótki, wyrazisty naszyjnik pod kołnierzykiem naprawdę się sprawdza! 

Najlepszym wyborem na dekolt z kołnierzykiem jest delikatna zawieszka lub choker. Nie pozwól, aby Twój wisiorek zgubił się między guzikami. Upewnij się również, że nie wisi zbyt nisko lub nie wygląda zbyt dyskretnie.

Naszyjnik do kwadratowego dekoltu

Kwadratowy dekolt jest piękny, ale trudno go też połączyć z naszyjnikiem. Czemu? Ponieważ pojawia się wiele nietypowych linii. To właśnie sprawia, że ​​ten dekolt jest zarówno wspaniały, jak i pełen wyzwań.

Ale z tego powodu idealnie nadaje się do podkreślenia kształtu kanciastego naszyjnika. Czy zauważyłeś, że poprawia również linię szczęki?

Najlepszym podejściem jest użycie twardych linii w biżuterii. Szukaj wisiorków o kanciastym wykończeniu, które harmonizują z kanciastym dekoltem. Twarde linie dekoltu podkreślą kształt kanciastego naszyjnika lub wisiorka. Jeśli wybierzesz odpowiednie uzupełniające się kąty, możesz również uwydatnić linię szczęki.

Naszyjnik do asymetrycznego dekoltu

Nie ma nic tak efektownego jak asymetryczny dekolt. Trzeba jednak uważać na akcesoria. Spróbuj zrównoważyć brak równowagi, przeciągając oko w dół i do środka długim naszyjnikiem. Niezależnie od tego, czy będzie to sukienka, czy „przypadkowe zsunięcie się z ramienia”, zrównoważ asymetryczny dekolt delikatnymi naszyjnikami z wisiorkami.

Naszyjnik ze sznurkami klejnotów to świetny wybór. Nie tylko dodaje lekkiego blasku, ale także zwraca uwagę na zmysłowy obojczyk.

Szukaj naszyjników, które nie są symetryczne. Naszyjnik, który ma własną asymetrię, może świetnie się sprawdzić. 

Naszyjnik do zabudowanego dekoltu

Nisko wycięte sukienki i topy mają zwykle bardziej elegancki, odważny wygląd, który będzie pasować do każdego warstwowego łańcuszka! Ze względu na obniżony wzór zwrócą uwagę na krój i sprawią, że będzie nieco bardziej luksusowy.

Sprawdzi się długi naszyjnik z wisiorkiem z małym kamieniem lub wielowarstwowy, prosty naszyjnik.

Narzuć długi naszyjnik z odpowiednią ilością blasku, aby uzyskać czarujący, elegancki wygląd.

Jeśli wycięcie znajduje się z tyłu, po prostu dodaj naszyjnik do swojej stylizacji z wydłużonym detalem z tyłu.

Naszyjnik do dekoltu typu serce

Dekolt w kształcie serca podkreśla szyję, dekolt i ramiona. Naszyjniki z szerokimi wisiorkami mogą zrównoważyć otwarte obszary wokół dekoltu. Aby zrównoważyć ostre kąty takich dekoltów, możesz wybrać wisiorki z miękkimi kątami i krzywiznami zamiast twardych kątów. 

Kluczem do połączenia naszyjnika z dekoltem w kształcie serca jest prostota. Naszyjnik powinien być krótki i prosty. Odważna biżuteria zazwyczaj nie działa dobrze, ponieważ przytłacza wygląd.

Unikaj nadmiernego dodawania akcesoriów, przyklejając się do naszyjników z kołnierzykiem za pomocą centralnego elementu, który uzupełnia krzywiznę dekoltu w kształcie serca. Najlepiej prezentuje się szeroki okrągły naszyjnik, który zakrywa nagą skórę.

Naszyjnik do swetra z golfem

Golfy to standardowa część garderoby na zimę, której przydałoby się trochę miłości. Swetry z golfem odwracają uwagę od szyi. Możesz wybrać duże wisiorki, aby zrobić wrażenie.

Jeśli chodzi o golfy, długie wisiorki i łańcuszki mogą wydłużyć szyję i stworzyć iluzję dłuższej, cieńszej oprawki. Dopasuj i zrównoważ minimalistyczny wygląd za pomocą sznurków drogocennych klejnotów, które przyciągają oczy do środka i w dół.

Do golfa idealnie pasuje naszyjnik z wisiorkiem lub długi łańcuch.

Jeśli nadal masz wątpliwości co do długości naszyjnika, oto mały przewodnik dotyczący długości naszyjnika. Im wyższy dekolt, tym dłuższy powinien być naszyjnik. A im niższy dekolt, tym krótszy i bardziej okrągły powinien być naszyjnik.

Nawet pamiętając o różnicach w dekoltach i naszyjnikach, już jesteś na dobrej drodze do zostania prawdziwą fashionistką. Skorzystaj z tych wskazówek, aby uniknąć błędów mody w dodawaniu dodatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *