Jakie kolczyki założyć do czapki lub kapelusza?

Dobrze wiesz, że zbyt dużo dodatków to ryzyko pomiędzy elegancją a brakiem gustu. Dlatego konieczne jest skupienie się na głównym akcesorium, w towarzystwie kilku innych. Jeśli nosisz nakrycia głowy takie jak kapelusze czy czapki upewnij się, że znasz tych kilka zasad stylu, które mówią o tym na co szczególnie zwrócić uwagę dobierając biżuterię. W tym artykule skupimy się na tym jak dobrać kolczyki, naszyjniki czy bransoletki do czapki i kapelusza.

Jeśli nosisz kapelusz, czy długie wiszące kolczyki to nie za dużo? A może przeciwnie, pozostaną niezauważone? Czy masywna bransoletka będzie ok? A co z naszyjnikiem? Hit czy kit?

Te pytania są uzasadnione a poniżej znajdziesz na nie odpowiedzi.

Rodzaj nakrycia głowy a kolczyki

Najodpowiedniejsze kolczyki do Twojej czapki zależą głównie od rodzaju noszonej czapki czy kapelusza! Tak wiem, odkryłam Amerykę. Im większy kapelusz czy bardziej obfita czapka, tym Twoje kolczyki będą musiały podążać za jego trendem. Kolczyki klasyczne z koralików są do tego idealne. Delikatność, szyk i styl świetnie pasuje przede wszystkim do kapelusza.

Jeżeli zależy Ci na bardziej eleganckim outficie wybierz kolczyki perełki. Kolczyki perły będą. Pamiętaj aby kolory kolczyków dopasować do czapki lub kapelusza. Przesadne kontrasty mogą działać na niekorzyść. Kiedy zbyt dużo dzieje się przy twarzy możesz wyglądać śmiesznie.

Jak nosić pierścionki i bransoletki z czapką lub kapeluszem?

Pierścionki i bransoletki uzupełniają Twój wygląd, nadając blasku Twoim dłoniom. Aby uzyskać całkowicie stylowy wygląd, ważne jest, aby nie tylko świecić głową. Uważaj jednak z przesytem. Zadbaj o to, aby na Twoich dłoniach nie działo się zbyt dużo. Chyba, że zależy Ci na uzyskaniu stylówki w klimacie boho. Wtedy duża ilość dodatków w postaci bransoletek i pierścionków będzie dobrze wyglądać.

Jak nosić kolczyki z czapką lub kapeluszem?

Kolczyki wymagają sporej uwagi, aby odpowiednio dopasować je z kapeluszem lub czapką. Te, które znajdują się na tym samym poziomie co kapelusz, jeśli ich połysk i charakter są zbyt intensywne, mogą negatywnie konkurować z Twoim kapeluszem lub czapką o Twój wygląd. Kolczyki muszą pozostać w tle, towarzyszyć kapeluszowi czy czapce, nie rzucając się w oczy. 

Zasady doboru kolczyków do kapelusza

Trzymaj się tych kilku prostych zasad, żeby odpowiednio dopasować kolczyki do kapelusza

  • Rozmiar (długość i szerokość) twojego kapelusza musi oczywiście być zawsze większy niż twoich kolczyków (proporcjonalnie oczywiście podejrzewamy, że bardzo niewiele kolczyków jest naprawdę większych niż kapelusze). 
  • Kolory Twoich kolczyków nie powinny być zbyt jasne ani zbyt kontrastowe z kolorem Twojego kapelusza. W przypadku białego kapelusza najbardziej odpowiednie są kolczyki w kolorze srebrnym, aby kapelusz pozostawić na pierwszym planie. 
  • Wybieraj kolczyki, które nie są zbyt duże, aby nie przyciągały wzroku i nie ukradły show Twojego kapelusza.

Wiszące kolczyki są często najbardziej odpowiednie do kapelusza, ponieważ ich zdolność adaptacji jest bardzo wysoka. Fantazyjne wiszące kolczyki kwiatki to również opcja, ale ich bardzo mocny i oryginalny charakter wymaga szczególnej uwagi, aby to kapelusz pozostał „mocnym” elementem stroju.

Jak nosić czapkę lub kapelusz z naszyjnikiem?

Dobierające naszyjnik lub wisiorek do kapelusza lub czapki to trudne zadanie. Jeśli zdecydowałaś się już na kolczyki musisz uważać, żeby nie zachwiać równowagi.

Jeśli mimo wszystko chcesz nosić wisior lub naszyjnik, przestrzegaj tych kilku zasad:

  • Zachowaj trzeźwość ze swoim naszyjnikiem, wybierz modele z ciasną i delikatną siateczką.
  • Noś raczej dyskretny materiał, taki jak srebrny lub biały.
  • Unikaj kamieni szlachetnych, które są zbyt duże i zbyt błyszczące
  • Dopasuj kolory swoich akcesoriów: biżuterii do siebie i do swojej czapki lub kapelusza. Wybierz nieco bardziej kontrastowy kolor kapelusza, aby wyróżniał się na tle Twojego wyglądu.

Pamiętaj, że te dyktowane „reguły” są bezpieczną linią, aby uniknąć złego gustu, ale jeśli Twój styl Ci odpowiada, to jest najważniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *