Ile biżuterii nosić jednocześnie?

Noszenie odpowiedniej biżuterii we właściwych miejscach nie zawsze jest łatwe. Niektóre kobiety uważają, że zbyt dużo biżuterii to przesada. Inne z kolei, że mała ilość biżuterii odbiera im szyk i klasę. Nie ma ustalonej reguły co do tego ile biżuterii nosić, ale są pewne zasady, które pozwalają zachować umiar. Poznaj nasze wskazówki. 

Pamiętaj o okazji

Okazja ma istotne znaczenie w kwestii wybrania rodzaju i ilości biżuterii. Kiedy idziesz do biura nie możesz założyć dużych, hałasujących bransoletek, które utrudniają pracę. Ale kiedy wybierasz się już na spotkanie z przyjaciółmi, taka bransoletka będzie idealna. Staraj się pomyśleć logicznie. Tam gdzie panuje spokój nie należy przesadzać z biżuterią. Tam gdzie czuć odrobinę szaleństwa, można założyć oszałamiającą biżuterię i dać się ponieść chwili.

Nie przesadzaj

Nie pozwól, aby Twoja biżuteria odwracała uwagę od Twojej kreacji i Ciebie. Wybierając biżuterię, należy zawsze zadać sobie pytanie, czy doda, czy umniejsza to naturalnemu wyglądowi, a także strojowi.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że wybrane elementy biżuterii muszą uzupełniać Twój wygląd i dodawać mu elegancji. Na przykład, nigdy nie wybieraj stosu bransoletek, a także stosu naszyjników w tym samym czasie. Noszenie zbyt dużej ilości biżuterii dezorientuje widzów i psuje wygląd.

Dopasuj swoją biżuterię do materiału ubioru

Musisz dopasować swoją biżuterię do rodzaju materiału, który nosisz w danym miejscu. Masywna biżuteria zwykle nie pasuje do cienkich jedwabi czy satynowych tkanin. Z kolei małe cienkie łańcuszki na Twoim naszyjniku będą wyglądać dziwnie z grubymi swetrami. 

Pomyśl o klimacie

Pomyśl jaki klimat będzie Ci towarzyszył w danym momencie. Jeśli planujesz wybrać styl boho, możesz wybrać więcej biżuterii. Natomiast jeśli planujesz wyglądać jednocześnie elegancko i trzeźwo, musisz trzymać się z dala od wielu elementów biżuterii i postawić na minimalistyczny wygląd.

Zastanów się nad swoim wyglądem

Właściwa biżuteria może sprawić, że będziesz wyglądać czarująco, a niewłaściwa biżuteria może całkowicie przyćmić Twój wygląd. Jeśli planujesz rozpuścić włosy, ważne jest, aby wybrać małe, dyskretne kolczyki lub kolczyki, które będą kontrastować z kolorem włosów. Jeśli masz krótkie włosy wybież wyrazistą parą kolczyków.

Przestrzegaj pewnych ustalonych zasad

Jest jedna ważna zasada, której należy zawsze przestrzegać. Nie noś jednocześnie dużej pary kolczyków z ciężkim naszyjnikiem. To całkowicie zburzy Twój wygląd. Zamiast tego wybierz ciężki naszyjnik lub parę dużych kolczyków i dopasuj do niego resztę biżuterii.

Bardzo ważne jest, aby wybrać biżuterię w zależności od miejsca, do którego się wybierasz, stroju i okazji. Staraj się unikać elementów, które wyglądają na krzykliwe i tłumią Twoją osobowość. Zamiast tego postaw na takie, które wydobędą elegancję i piękno oraz doskonale dopełnią Twoją osobowość. Zadaj sobie pytania, ile sztuk biżuterii potrzebujesz, aby podkreślić Twój indywidualny styl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *