Modna biżuteria – pomysł na prezent świąteczny

Biżuteria artystyczna to bardzo fajny pomysł na prezent świąteczny. Warto o niej pomyśleć przy okazji zbliżających się Mikołajek czy Świąt Bożego Narodzenia. Możliwości jest wiele. Kolczyki, naszyjniki, bransoletki lub zegarki. Te drobiazgi zadowolą każdą kobietę. Jednak wybór odpowiedniego wzoru może stanowić nie lada wyzwanie dla obdarowującego. 

Dla kogo biżuteria w prezencie?

Biżuteria to prezent, który jest bardzo emocjonalny. Często utożsamiany z wyrazem miłości lub wdzięczności. Dlatego biżuterię wręczamy osobom najbliższym naszemu sercu: mamie, siostrze, babci czy przyjaciółce. 

W przypadku, kiedy biżuteria ma stanowić główny prezent powinniśmy zadbać o to, aby była to biżuteria z materiałów szlachetnych: złoto, srebro, perły i kamienie szlachetne. Ale jeśli biżuteria ma być tylko dodatkiem można postawić na ekstrawagancką biżuterię artystyczną hand made.

Jeśli chcemy, aby prezent był trafiony, warto przyjrzeć się jaki rodzaj biżuterii preferuje dana osoba. Czy stawia na biżuterię hand made czy woli propozycje od jubilerów. Zwróć uwagę czy osoba obdarowana nosi kolczyki. Niewygodne byłoby wręczyć kolczyki osobie, która w ogóle nie ma przebitych uszu. 

Pamiętaj, że biżuteria powinna być dopasowana do stylu obdarowanego.

 Jak wybrać biżuterię na prezent?

Choć biżuteria przede wszystkim powinna pasować do indywidualnego stylu osoby obdarowywanej, można wyróżnić kilka ogólnych zasad doboru biżuterii w zależności wieku.

Nastolatki i młode kobiety chętniej eksperymentują ze swoim lookiem i próbują dopasować się do obowiązujących trendów. Stawiają na oryginalne wzory i niebanalne połączenia. Idealnym w tym przypadku będą kolczyki czy wisiorki w stylu gwiazd lub propozycje rekomendowane przez blogerki modowe. 

Panie w pełni świadome swojej kobiecości mają już swój indywidualny styl. Bezpiecznym prezentem będzie stylowa, klasyczna biżuteria. Zdobione naszyjniki, proste bransoletki czy klasyczne zegarki. Postaw na stonowaną kolorystykę: czarny, biały, beżowy. 

Panie dojrzałe stawiają na ponadczasową klasykę. Idealne będą tutaj perły i kamienie szlachetne: brylanty, szmaragdy i rubiny. 

Biżuteria to także fajna propozycja dla małych dziewczynek. W końcu kobiety już od najmłodszych lat lubują się w błyskotkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *