Mój TOP 7 seriali dla kobiet na Netflixie

Netfix – jak bardzo go kocham tak bardzo nienawidzę. Platforma, która potrafi wchłonąć człowieka na kilka[naście] godzin i całkowicie pozbawić poczucia czasu. Niesamowicie dobre kino. Świetne filmy i niekończące się morze seriali, które tak bardzo kocham. Plus jest taki, że oglądając filmy mogę swobodnie projektować, składać lub publikować w sklepie biżuterię.

Kino, które oglądam jest dość specyficzne. Lubię horrory i thrillery, ale tylko takie, które potrafię sobie racjonalnie wyjaśnić lub takie z nutą science fiction. Przy starszych filmach, które wydają mi się nazbyt realne a fabuła prawdopodobna do spełnienia niesamowicie się nakręcam, więc takie filmy odpuszczam.

Lubię science fiction, ale raczej z wątkiem paranormalnym. Nie przepadam za przemocą w filmach. Kino akcji bardzo rzadko do mnie przemawia. No chyba, że to filmy o suberbohaterach, które oglądam, żebym wiedziała co mówią do mnie moje dzieci.

Zdarza się też, że oglądnę jakiś ciekawy dramat obyczajowy. Od czasu do czasu znajdzie się miejsce na komedię i dobry, rzewny film dla kobiet. Ale komedia musi być naprawdę dobra. Jestem chyba bardziej krytyczna wobec komedii

Poznaj mój TOP 7 ulubionych seriali na Netfix idealny do tworzenia biżuterii

Sense 8

Serial science fiction, który przedstawia historię 8 głównych bohaterów. Zostali oni obdarzeni nadprzyrodzonymi zdolnościami. Razem tworzą tzw. gromadę, która może telepatycznie kontaktować się ze sobą a w sytuacji kryzysowej może przywołać do swojego ciała inną postać i zyskać jej zdolności. Wszystkich bohaterów dzieli odległość geograficzna, ale dzięki nadprzyrodzonym zdolnościom nawiązują przyjaźnie i pomagają sobie nawzajem. Oczywiście w firmie nie ma sielanki. Bohaterowie “walczą” ze ścigającą ich organizacją PBO. 

Stranger things

Akcja serialu osadzona jest w latach 80. w amerykańskim stanie Indiana, a formą i treścią nawiązuje do popkultury tamtego okresu.  Główni bohaterowie to czwórka najlepszych przyjaciół. Chłopaków można “pokochać” od pierwszej chwili. Niestety, w tajemniczych okolicznościach znika jeden z nich – 12-letni Will, a w mieście pojawia się tajemnicza dziewczyna, która posiada nadnaturalne zdolności.

Pretty little lies

Pretty little lairs na pierwszy rzut oka to typowy film o amerykańskich nastolatkach. Nie dawałam mu zbyt wielu szans, ale oglądnęłam wszystkie 7 sezonów. Fabuła dość wciągająca, choć nie da się ukryć, że infantylna. Zaginiona przyjaciółka, tajemniczy A, mnóstwo zagadek do rozwiązania. Ogląda się gładko i przyjemnie, ale dodatkowo dla mnie film wniósł jeszcze jedną wartość – biżuteryjną. Twórcy serialu mocno skupili się na dodatkach do ubiorów głównych bohaterek. Piękne kolczyki, wyróżniające się naszyjniki i wisiory, okazałe bransoletki. Oj przyznam szczerze, że zaczerpnęłam z serialu trochę inspiracji. 

Black mirror

Serial, który w bardzo mroczny i satyryczny sposób skupia się na tematach, które dotyczą współczesnego społeczeństwa, szczególnie na negatywnych konsekwencjach rozwoju nowych technologii. Każdy odcinek to osobna historia niepowiązana z innymi epizodami. Akcja toczy się w alternatywnej teraźniejszości albo bliskiej przyszłości.

The OA

Serial koncentruje się na Prairie Johnson – młodej kobiecie, która odnajduje się po 7 latach od dnia zaginięcia. Po powrocie nazywa się OA. Na plecach posiada dziwne blizny i widzi, mimo tego, że kiedy zniknęła była niewidoma. OA nie chce opowiedzieć FBI co się wydarzyło, ale gromadzi przy sobie 5 mieszkańców miasteczka, których wtajemnicza w swoją historię oraz prosi ich o pomoc w ratowaniu innych zaginionych osób, które jak twierdzi, może uratować otwierając portal w innymi wymiarze.

The Haunting of hill house

Dom stojący na odludziu, szczęśliwa rodzina z gromadką dzieci i tajemnicze wydarzenia, które rozgrywają się po zmroku. Są duchy. Jest tajemnica. I wydawać by się mogło, że to typowy horror, ale szybko można się przekonać, że to rodzinny dramat obyczajowy.

Sabrina

Czy ktoś pamięta serial “Sabrina, nastoletnia czarownica”. To był serial z moich młodzieńczych lat. I nagle, na Hallowen Netflix zrobił nam prezent. Premiera “Sabriny” w nowym wydaniu. I jeśli pamiętacie tę “Sabrinę” sprzed lat, to nowa “Sabrina” jest w zupełnie innym klimacie. Tym razem mamy do czynienia z mrokiem, grozą, nadprzyrodzonymi siłami i czarami. I choć wszystko zapowiada się “strasznie” to w trakcie serialu nie raz się uśmiałam.

Zdjęcia: www.netflix.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *