8 faktów na temat każdej kobiety

Każda kobieta jest inna, ale wiele cech je łączy. Mężczyźni niejednokrotnie głowią się nad zrozumieniem płci pięknej. Również i jej przedstawicielki często same dla siebie pozostają zagadką. Jak zbliżyć się do poznania słodkiej tajemnicy bycia kobietą? Tych 8 faktów z pewnością w tym pomoże!

1. Każda kobieta ma fałdki na ciele, kiedy siada lub się schyla

Kobiety często mają kompleksy wywołane swoim wyglądem. Zwracają uwagę na niedoskonałości – fałdki, przebarwienia, rozstępy, zapominając o innych walorach. Zupełnie naturalnym jest fakt, że podczas schylania się lub siadania, ciało kobiety zmienia swoje położenie i wygląda zupełnie inaczej, niż przy wyprostowanej pozycji. 

To zupełnie naturalne, że pojawiają się wówczas fałdki czy zmarszczenia, których może w ogóle nie być w pozycji stojącej.

 

2. Kiedy ktoś mówi Ci, że jesteś piękna – uwierz mu 

Przyjmowanie komplementów to sztuka, która przychodzi z czasem. Jeśli ktoś będzie chciał pochwalić Twój wygląd, detal z ubioru lub po prostu powie Ci miłe słowo – podziękuj mu. Wielu kobietom sprawia to trudność, ponieważ są przyzwyczajone do odrzucania komplementów lub wręcz do zaprzeczania im. 

Czasem warto po prostu uwierzyć w miłe słowo rozmówcy i przyjąć komplement z radością i wdzięcznością. Jest to niezwykle budujące i sprawi Ci wiele radości!

3. Na miejsce kobiety, która jest niezadowolona ze swoich piersi, pośladków, bioder jest inna kobieta, która właśnie chciałaby mieć takie piersi, pośladki czy biodra

Jeśli jedna kobieta nie lubi swojego wyglądu, ciała, dla innej może to być wymarzona figura. Zawsze warto spojrzeć na siebie z dystansem i odpowiedzieć samej sobie, czy rzeczywiście tak wiele jest do poprawy. 

Bywa, że po prostu każda z kobiet ma zakodowane w głowie, że musi mieć jakieś “ale” do własnego wyglądu. Wyrozumiałość dla samej siebie to bardzo ważny składnik życia. Bez niego każdy z nas będzie dla siebie bardzo surowy, a w perspektywie całego życia, może to być mocno wyczerpujący. 

Obiektywne spojrzenie na własne ciało pomoże wyciszyć lub wręcz pozbyć się kompleksów. 

4. Powinnaś mieć więcej pewności siebie

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić – powie większość z kobiet. Pewność siebie buduje się stopniowo. Najlepiej jest zacząć małymi krokami. Wystarczy strój, w którym kobieta czuje się dobrze i ładnie, by towarzystwo zwróciło na nią uwagę. Pewność siebie buduje się również swoim doświadczeniem życiowym, doświadczeniem czy pozycją biznesową. Każda kobieta z pewnością będzie czuła się swobodnie i dobrze w ciele, które pokocha. To klucz do osiągnięcia zdrowej pewności siebie. 

5. Wszyscy mamy takiego przyjaciela, który wygląda jakby miał wszystko. To osoba z idealnym życiem. Czy wiesz, że to ty możesz być tą osobą dla kogoś innego?

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak naprawdę jest postrzegana przez innych ludzi. Choć wydaje się im, że są nieidealne i nieciekawe, dla kogoś mogą być wzorem do naśladowania. Podchodzenie do siebie z dystansem to sztuka, której każdy człowiek uczy się tak naprawdę przez całe życie. Czasem warto spojrzeć na siebie oczami drugiego człowieka. Bycie łaskawą dla siebie przynosi wiele korzyści. 

6. Jesteś kobietą i nie jesteś gorsza od innych

Nie bez powodu walka kobiet o równouprawnienie jest ostatnimi czasy tak silna. To właśnie one walczą o to, by płeć piękna mogła również odnaleźć się w zawodach do tej pory zdominowanych przez mężczyzn. Mowa tutaj między innymi o mechanice samochodowej, transporcie, pracy naukowej. 

Wiele kobiet wciąż sądzi, że przez to, że reprezentuje damskie grono, nie powinno wypowiadać się na niektóre tematy. Warto przełamywać tę wewnętrzną barierę i nie bać się angażować tylko dlatego, że jest się kobietą. 

7. Każda kobieta czasami płacze z bezsilności i to jest dobre

Płacz nie jest niczym złym. Niestety często wmawia się dzieciom, że nie można płakać, bo to okazywanie swoich słabości. Czasem jednak naturalnym jest, że człowiek jest bezsilny. Płacz działa wówczas oczyszczająco, pozwala pozbyć się negatywnych emocji. To cenne chwile, które dodają energii i sprawiają, że “po burzy zawsze przychodzi słońce”. To powiedzenie ma w sobie wiele prawdy. 

Płacz sprawia, że kobieta nabiera siły i zapomina o tym, co było. 

8. Jesteś kobietą i jesteś niezwykła

Ostatni fakt jest niezaprzeczalny – każda kobieta jest wyjątkowa i powinna pielęgnować swoją niezwykłość. Kobiety mogą być matkami, żonami, partnerkami. Mogą wykonywać zawód, jaki tylko chcą. Każda z nich jest wyjątkowa i nie powinna o tym zapominać. 

Warto pielęgnować swoją pewność siebie właśnie w ten sposób – otaczając się osobami, które potrafią doceniać i dają tylko tę pozytywną energię! 

Tych osiem faktów o kobietach powinno przyświecać każdej kobiecie. Dzięki nim będą silniejsze i przede wszystkim szczęśliwe we własnym ciele. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wpływa na ogólny poziom życia każdej z kobiet. Wyrozumiałość dla samej siebie to jeden z elementów, które powinny towarzyszyć na co dzień. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *