10 wskazówek jaką biżuterię wybrać do pracy, żeby wyglądać profesjonalnie?

Ubieranie się do pracy to jedno z najbardziej frustrujących zadań dla kobiet. Znalezienie równowagi pomiędzy profesjonalizmem a fajnym stylem nie jest łatwe. Co gorsza, musisz codziennie powtarzać to samo! Kiedy do tego dojdzie konieczność wyboru odpowiedniej biżuterii do biurowej stylizacji, może zrobić się gorąco.

Ozdoby mają kluczowe znaczenie dla podkreślenia Twojego wyglądu i uzupełnienia stroju. Jeśli uda ci się odpowiednio dobrać i nosić biżuterię do pracy, z łatwością uda ci się odnieść sukces.

Masz problem z doborem biżuterii do pracy?
Przeczytaj ten poradnik:

1. Naucz się zasad 

Na nieformalne okazje można zakładać odważne zdobienia. Jednak ubierając się do pracy, trzeba dostosować się do zasad. Przede wszystkim sprawdź jaki dress code panuje w Twoim miejscu pracy.

Niektóre firmy dopuszczają wszelką biżuterię, inne ograniczają pracowników do określonych rodzajów akcesoriów. W niektórych środowiskach pracy istnieją ograniczenia dotyczące ozdób ze względów bezpieczeństwa i należy zawsze przestrzegać takich przepisów.

Jeśli nie ma zasad, które określałyby, jak należy ubierać się do pracy, staraj się unikać wyznaczania trendów i postaw na klasykę. Sprawdź co noszą Twoi szefowie. W ten sposób unikniesz kłopotów i zawsze będziesz dobrze wyglądać.

2. Wybierz subtelne lub proste ozdoby

Szukając odpowiednich ozdób do pracy, pamiętaj, aby nie były uciążliwe. Jest to środowisko pracy i to powinno być na pierwszym miejscu. Twoim szefom zależy, abyś wykonywała swoje obowiązki wzorowo, a nie błyszczała swoim wyglądem (no chyba, że pracujesz w firmie, w której wygląd ma kluczowe znaczenie)

Unikaj efektownych lub krzykliwych ozdób, które odwracają uwagę od Twojego potencjału. Nie próbuj nikomu za bardzo imponować. Zamiast wybieraj stonowane, ale eleganckie dodatki.

3. Mniej znaczy więcej

Jest to praktyczna zasada podczas noszenia biżuterii w pracy. Twoje miejsce pracy to jedno z najbardziej formalnych miejsc, jakie napotkasz. W związku z tym powinieneś ograniczyć się do noszenia jednej lub maksymalnie trzech biżuterii na raz. Na przykład para pięknych kolczyków, naszyjnik z wisiorkiem i klasyczny zegarek wystarczą, aby dopełnić swój wygląd. Możesz również zdecydować się na jednoznaczną ozdobę, która sprawi, że Twój strój będzie się wyróżniał.


4. Wybierz minimalistyczny projekt biżuterii

Minimalistyczna biżuteria nadal wyznacza trendy i jest doskonałym wyborem, jeśli zależy Ci na profesjonalnym wyglądzie. Ten rodzaj biżuterii jest subtelny, a jednocześnie dużo mówi o osobie, która ją nosi. Minimalistyczna biżuteria, to ozdoby, które pasują do wielu strojów.

5. Hałas nigdy nie jest dobry

Jeśli kochasz metalowe ozdoby, upewnij się, że nie stukają ani nie brzęczą podczas pracy. Twoja biżuteria nie powinna przeszkadzać innym pracownikom w biurze. Jeśli zdasz sobie sprawę, że twoje ozdoby brzęczą, gdy poruszasz rękami, upewnij się, że nie nosisz ich w pracy.

6. Nie wpadnij w rutynę

Często pracujące kobiety wybierają to, co jest łatwo dostępne na ich komodzie. Dotyczy to głównie biżuterii i z czasem niektóre elementy stają się wspólną cechą ich strojów.

Ważne jest, aby od czasu do czasu coś zmieniać. Nie daj się popaść w rutynę, jeśli chodzi o ubiór do pracy. 

7. Unikaj symboliki religijnej lub politycznej

Każdy ma swoje przekonania religijne i polityczne. Jednak miejsce pracy nie jest odpowiednim miejscem do pokazania swojego stanowiska w tej kwestii. Noszenie ozdób wyrażających poglądy polityczne lub religijne może powodować nieporozumienia w miejscu pracy. Inne osoby mogą uznać Twój wybór ozdób za obraźliwy. To może utrudnić twoje relacje w biurze.

8. Wybieraj biżuterię, która podkreśli Twoją wartość

Ubieranie się do pracy nie jest łatwe. Ale ważne jest to, żeby w pracy mieć wysokie poczucie własnej wartości. Wybierając biżuterię postaw na taką, która podkreśli Twoje atuty np. wybierając kolczyki, wybierz wzór, który zwróci uwagę na Twoje imponujące rysy twarzy. Jeśli masz długie ładne palce, wybierz duży, wyrazisty pierścionek, aby zaakcentować tę część ciała. Unikaj noszenia ozdób bez rozważenia wpływu, jaki będą one miały na twoją osobowość.

9. Unikaj przytłaczających ozdób

W pracy chcesz, aby wszystkie oczy były zwrócone na Ciebie, nie na biżuterię. W związku z tym możesz wybrać ozdoby, które przyciągają uwagę, ale nie wybieraj krzykliwych wzorów. Ostatnią rzeczą, jakiej możesz chcieć, jest to, aby podczas rozmowy biznesowej wszyscy patrzyli na twój ogromny naszyjnik, zamiast prosto w Twoje oczy.

10. Unikaj błyszczącej biżuterii

Oczywiście twoje pudełko z biżuterią nie jest kompletne bez olśniewającej biżuterii z cyrkoniami lub błyszczącymi diamencikami. Jednak te elementy nie są przeznaczone do biura. Ich szykowny wygląd jest idealny na uroczyste kolacje i inne imprezy okolicznościowe, ale to za dużo dla środowiska biurowego.

Noszenie ozdób w biurze nie jest łatwe, ale dobrze wykonane ma duży wpływ na Twój wygląd. Bez względu na środowisko pracy ważne jest, aby zaakcentować swój wygląd odpowiednimi ozdobami. Upewnij się, że rozumiesz zasady dotyczące ubioru i zasady obowiązujące w Twoim biurze, i zachowaj prostotę. Wybrane ozdoby nie powinny odwracać uwagi od profesjonalnego wyglądu ani przeszkadzać innym w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *