Jak dbać o uszy po przekłuciu?

Każda kobieta wie, że biżuteria jest jej najlepszym przyjacielem. Wobec tego panie niezwykle chętnie decydują się na ozdobną biżuterię, która zdobi nie tylko ich szyje, ale także i nadgarstki, palce oraz uszy. Nie jest tajemnicą, że biżuteria do uszu, czyli kolczyki są niezwykle kobiecie i zmysłowe. Jednak zdecydowanie się na nie wymaga ingerencji w ciało, czyli wykonania odpowiedniego przekłucia. Oczywiście w tym celu trzeba udać się do profesjonalnej kosmetyczki, która przy pomocy specjalnych narzędzi będzie mogła wykonać sterylne przekłucie płatka ucha lub chrząstki. W prezencie dostajemy również kolczyki wykonane ze stali chirurgicznej, który przez pierwszy okres nie wolno wyjmować, gdyż mają one wspomagać gojenie się rany. Jednak panie, które zdecydowały się na wykonanie takiej biżuterii, powinny zdawać sobie sprawę również z tego, że o dziurki w uszach trzeba odpowiednio dbać, by mogły się one kompletnie wygoić. Jak więc dbać o przekłute uszy?

Uszy zaraz po wykonaniu przekłucia

Oczywiście w momencie w którym wykonywane jest przekłucie i mocowane są specjalne kolczyki, wszystko prezentuje się świetnie, a panie oczywiście nie mają powodów do narzekań. Niemniej jednak już na kilka godzin po przekłuciu lub na drugi dzień, kobiety mogą zauważyć, że ucho staje się czerwone, a także pojawia się lekka opuchlizna. Oczywiście pod żadnym pozorem nie wolno w tym momencie sięgać po kolczyk i próbować go wyciągnąć. Pamiętajmy, że przekłucie doprowadziło do rozerwania tkanki łącznej skóry. Nasz organizm rozpoznaje kolczyk jako ciało obce i jego naturalną reakcją jest fakt, że będzie próbował się go pozbyć.

Opuchlizna utrzymuje się zwykle od 2 do 3 dni, jednak nie towarzyszy temu bolesność płatka ucha. W tym początkowym okresie jednak niezwykle ważne jest to, by panie umiejętnie o swoje przekłucie zadbały i nie dopuściły do tego, by stało się ono zanieczyszczone. Najlepiej dezynfekować ucho preparatem o nazwie Octanisept, który nie tylko ma właściwości odkażające, ale również skutecznie przyspiesza gojenie się ran.

Uszy na kilkanaście dni po przekłuciu

Panie powinny pamiętać, że przeciętnie przekłucie płatka ucha może goić się nawet przez miesiąc. W tym okresie niezbędne są więc odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne. Oczywiście w dalszym ciągu kolczyka nie można wyjmować, ani zastępować go inną biżuterią. Niemniej jednak kiedy opuchlizna już zejdzie, panie mogą delikatnie obracać kolczyk w dziurce. Przed tym procesem jednak trzeba odpowiednio zdezynfekować ręce lub wykorzystać sterylne rękawiczki. Dalej warto używać wspomnianego preparatu dezynfekującego, a także często zmieniać poduszki na których śpimy. Dzięki temu brud i roztocza, które gromadzą się na poszewce nie wnikną do rany w naszym uchu. Panie powinny również wziąć pod uwagę to, by wiązać włosy i ograniczyć ich kontakt z przekłuciem. Rozpuszczone kosmyki mogą bowiem niefortunnie zaplątać się w zapięcie kolczyka. Jeśli ich w porę nie usuniemy, wówczas mogą one doprowadzić do rozwoju infekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *