Zasady dopasowania kolczyków do fryzury

Z pewnością każda kobieta przyzna, że kolczyki należą do podstawowych elementów upiększających twarz. Jednak żeby te cacka spełniły swoją, rolę muszą być idealnie dopasowane do fryzury. Czym się należy kierować, by wizerunek był spójny, a kolczyki dodały wdzięku i podkreśliły kobiece atuty?

Fryzury krótkie

Przy krótkich fryzurach o wiele łatwiej jest wyeksponować kolczyki. Jeśli mamy odsłoniętą linię uszu, to wyłania się możliwość zaprezentowania naszej ozdoby w całej okazałości. Do tego typu fryzury stosujemy kolczyki mniejszych rozmiarów. Mogą to być wyroby ze sztyftem lub wszelkie produkty o drobnych kształtach, na przykład typu sutasz. Ich kolor dopasujemy do kreacji. Przy krótkich włosach i odsłoniętej szyi warto pokusić się o długie kolczyki. Mogą to być ozdoby w kształcie wiszących kwiatów lub inne wyroby o smukłym kształcie. Jeżeli zależy nam na zwrócenie uwagi poprzez duże kolczyki, to warto wybrać precjoza ze szkła weneckiego. Lub coś o geometrycznych kształtach ze złota, srebra lub platyny.

Włosy zachodzące na uszy

Jeżeli posiadamy fryzurę, w której włosy zachodzą na uszy, to zdecydowanie należy postawić na dłuższe kształty. W ten sposób zapewnimy widoczność dla naszych ozdób. Jeżeli jednak zdecydujemy się pozostać przy eleganckim, ale dyskretnym stroju, to idealnym rozwiązaniem okażą się delikatne produkty na sztyfcie z gładkiego metalu szlachetnego. Może to być złoto lub srebro z małym oczkiem mineralnym o stonowanym kolorze. Idealnie sprawdzą się tu cyrkonie, opal i jaspis, a także produkty z białego złota. Jeżeli zdecydujemy się na stylizację dzienną, to można stosować tu różne formy bez żadnych ograniczeń. Mogą to być na przykład kolczyki perełki o kształcie kolistym albo kolczyki koliste z masy perłowej.

Długie włosy

W przypadku długich włosów sięgających do ramion lub jeszcze niżej należy wybrać kolczyki, które mimo tej przeszkody będą miały wpływ na kobiecą urodę. Warto zatem się zdecydować na kolczyki o wydłużonym kształcie. Najlepiej sprawdzą się wyroby wiszące, złożone ze złotych lub srebrnych wiązek i ozdobione minerałami. Bardzo dobrze pasują do tego produkty z elementami ceramiki lub ozdoby powstałe w wyniku połączenia dwóch minerałów. Poza tym możemy wybrać formy przestrzenne, takie jak owale, łezki czy łuki, które w swoim obwodzie są ozdobione kamieniami odbijającymi światło.

Korzyści płynące z kontrastów

Podstawowym warunkiem zapewnienia kolczykom widoczności przy długich włosach jest kontrast z kolorem włosów. Jeśli posiadamy ich ciemny odcień, to kolczyki muszą być zrobione z jasnego materiału. I odwrotnie – przy jasnych włosach stosujemy ciemne wyroby zdobnicze. Jeżeli długie włosy są upięte w kok lub związane z tyłu, to stosujemy zasadę odnoszącą się do krótkich włosów. Do wyjątków należą kreacje formalne lub wieczorowe. W takim wypadku są możliwe odstępstwa zarówno w zakresie fryzury, jak i wybranych kolczyków. Najważniejszy wyznacznik będzie stanowiła wybrana kreacja, i to do niej należy wówczas dopasować kolczyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *