Biżuteria, która postarza – unikaj tych modeli!

Wszyscy wiemy, że świetnie wyglądający dodatek, taki jak torebka czy biżuteria, może dopełnić stylizację, lub całkowicie ją zniszczyć. Idealny dodatek wprowadza do outfitu nową teksturę, kolor i kształt tworząc fajną i spójną całość z tym co masz ubrane – pod warunkiem, że będzie dobrany z głową.

Niewłaściwie wybierana biżuteria może sprawić, że nawet najpiękniejsza kreacja będzie wyglądać niedbale. Ale to nie jest najgorsze. Najgorsze jest to, że źle dobrana biżuteria może sprawić, że będziesz wyglądać starzej – a raczej nie o to chodzi. Kiedy wyglądamy i czujemy się starzej niż wyglądamy niszczymy swoją pewność siebie.

Oczywiście nie ma nic złego w starzeniu się. Ale w rzeczywistości, jeśli w nieodpowiedni sposób będziesz dobierać dodatki możesz niepotrzebnie zawyżyć swój wiek.

Oto kilka wskazówek w kwestii doboru biżuterii, o których warto pamiętać.

Ciężkie kolczyki srebrne lub złote

Ciężkie i masywne srebrne lub złote kolczyki w uchu mogą sprawić, że ucho będzie obwisać. Niestety takie obciążone ucho nie wygląda atrakcyjnie. Dodatkowo noszenie ciężkich kolczyków przez dłuższy czas może sprawić, że faktycznie, kiedy będziesz starsza, twoje uszy będą nieestetycznie naciągnięte.

Utrata kolagenu i elastyczności może spowodować, że skóra na całym ciele zacznie wiotczeć wraz z wiekiem. To jest coś, co warto wziąć pod uwagę, wybierając następną parę kolczyków. Te duże, ciężkie kolczyki tylko sprawią, że problem stanie się bardziej oczywisty.

Styliści zgadzają się, że płatki uszu są znane z tego, że pokazują swój wiek. Bardzo ciężkie kolczyki mogą ściągać płatki, a także zwracać zbyt dużą uwagę na szyję.

Perły

Bądźmy szczere. Z czym kojarzą Ci się perły? Bo mi z dojrzałą kobietą po pięćdziesiątce, popijającą herbatę z filiżanki, siedząc przy stoliku kawowym, nakrytym koronkową serwetką. Na szczęście na rynku dostępna jest unowocześniona biżuteria z pereł, z dodatkiem srebra lub złota. Kobiety, które zastanawiają się nad noszeniem jednego lub dwóch pasm pereł, powinny rozważyć dodanie wyrazistości do całego looku, aby nie wyglądać na starszą kobietę, która wybiera się na podwieczorek.

Nadaj swoim perłom ciekawego kontrastu poprzez dodanie błyszczącego lub metalowego naszyjnika o tej samej długości. To spowoduje, że stworzysz fajny i nieoczekiwany efekt Twojej stylizacji.

Złote kolczyki koła

Prawdopodobnie posiadałaś lub posiadasz duże złote kolczyki koła, które były szalenie modne w latach 90. i na początku 2000 roku. Według ekspertów powinnaś się teraz z nich wycofać, ponieważ duże złote kolczyki koła mogą przywołać neonowe dni z lat 90. I choć mogą być zabawne, nie pasują do nowoczesnego wyglądu, który widzimy dzisiaj i będą zwracać na siebie uwagę w nieco przestarzały sposób. Noszenie przestarzałej biżuterii zwróci uwagę na Twój wiek.

Nadal możesz nosić kolczyki koła, ale szukaj lepszych, bardziej nowoczesnych wersji.

Zestawy biżuterii

Okazuje się, że można za bardzo chcieć dopasować biżuterię. Zestawy biżuterii były modne kiedyś, ale te czasy już minęły. Przynajmniej dla tych z nas, które nie są już w czasach studenckich.

Eksperci radzą unikać zestawów biżuterii, w których naszyjnik dokładnie pasuje do kolczyków (lub innego elementu biżuterii). Jeśli masz mniej niż 40 lat może to wyglądać fajnie – jako ciekawe odniesienie do lat 80. i 90. Po 40 roku noszenie takiej biżuterii może Cię za bardzo postarzyć.

Zamiast tego mieszaj metale! To obecnie bardzo modny i nowoczesny trend.

Za duże naszyjniki i za dużo biżuterii

Staraj się unikać dużych obfitych naszyjników, które krzyczą “jestem dojrzała”. Być może przez lata żmudnie zgromadziłeś mnóstwo błyszczących dodatków, które kochasz nosić – ale pamiętaj, że głównym celem biżuterii jest subtelne zdobienie.

Wybierz elementy, które podkreślają Twój typ urody, nie wyglądając na zbyt ciężkie lub dramatyczne: na przykład duży naszyjnik w połączeniu z dużymi kolczykami lub pasującymi zestawami biżuterii to zdecydowanie nie jest dobry pomysł.

Biżuteria też postarza

Pomimo porad znających się na modzie ekspertów to, co nosisz, zależy ostatecznie od Ciebie i tego, jak się czujesz.

Cokolwiek robisz, rób to tak, aby dobrze wyglądać. Ale co więcej, czuj się świetnie ze sobą. Unikaj dodatków, które będą dodawały lat, ale pamiętaj, że noszenie biżuterii ma dawać Ci radość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *