Zanim kupisz obrożę, czyli jak wybrać odpowiedni naszyjnik choker?

Od czasów starożytnych aż do dzisiaj krótki naszyjnik – choker, który opłata szyję ma swoich fanów. Chokery to naszyjniki, które ciasno przylegają do szyi. Często są wykonane z tkaniny i taki rodzaj chokerów najprzyjemniej się nosi. Ich konstrukcje wahają się od prostych zwykłych tasiemek do ozdobnych i często zawierają detale, takie jak cekiny, cyrkonie, perły lub wisiorki. Naszyjniki choker może być świetnym modnym dodatkiem, jeśli zostanie odpowiednio dobrany i noszony. Należy jednak pamiętać o kilku kluczowych kwestiach przy wyborze chokera.

Zmierz szyję

Ważne jest, aby zmierzyć szyję przed zakupem w chokera, ponieważ są one przeznaczone do stosunkowo ciasnego dopasowania. Weź miękką miarkę krawiecką i owiń ją raz na szyi. Pamiętaj, aby trzymać taśmę blisko szyi – choker powinien ciasno przylegać, ale jednocześnie być na tyle luźny, abyś mógła swobodnie oddychać. Dobrą zasadą jest dodanie 0,5 mm do dowolnego pomiaru szyi. Będzie to dla Ciebie wygodna długość chokera.

  • Standardowy rozmiar chokera ma zwykle długość od 34 cm do 40 cm.
  • Chokery mogą się znacznie różnić szerokością od 1 cm do nawet 4 cm.


Oceń długość i szerokość szyi

Chokery najlepiej prezentują się na tych, którzy mają długie, smukłe szyje. Jeśli masz bardzo krótką szyję, choker nie będzie wyglądał zbyt dobrze, chyba że będzie bardzo cienki i prosty. Jeśli masz szeroką szyję, choker jest nadal dobrą opcją, o ile wybierzesz raczej smukłą propozycję. W przeciwnym wypadku ryzykujesz, że Twoja szyja zostanie optycznie poszerzona (przez co będziesz wyglądać grubiej niż w rzeczywistości). Im dłuższa i smuklejsza szyja, tym szerszy choker możesz nosić.

  • Jeśli masz dłuższą, smuklejszą szyję może nosić chokery z większą ilością detali i ozdób
  • Jeśli masz szerszą szyję, najlepiej postawić na coś prostszego.
  • Jeśli masz krótką szyję, najlepiej w ogóle unikać noszenia większości chokerów, chyba że są one bardzo cienkie.

Zastanów się nad kształtem swojej twarzy

Chokery, podobnie jak wszystkie naszyjniki, podkreślają Twoje najsilniejsze rysy twarzy, oprawiając twarz. Jeśli masz okrągłą twarz, omijaj naszyjniki, ponieważ podkreślą one okrągłość. Jeśli masz owalną twarz, możesz nosić naszyjniki o różnych kształtach, długościach i stylach. Jeśli twoja twarz jest długa i wąska, choker sprawi, że twoja twarz będzie wyglądać na szerszą i bardziej miękką.

  • Chokery pasują osobom o twarzach w kształcie serca, ponieważ sprawiają, że twarz wygląda na pełniejszą, jednocześnie wyrównując wąski podbródek.
  • Osoby o okrągłych twarzach powinny całkowicie unikać chokerów, ponieważ podkreślą one owal twarzy.

Jeśli to możliwe, wypróbuj go przed zakupem

Zanim zaczniesz kupować choker, upewnij się, że zapisałeś swoje pomiary szyi. Kiedy przymierzasz, pamiętaj, że najlepsza pozycja chokera znajduje się na obojczyku lub tuż nad nim. Zawsze szukaj stylu w Twoim rozmiarze. Jeśli nie możesz go przymierzyć przed zakupem, istnieje wiele opcji chokera z regulowanymi łańcuszkami.

  • Te łańcuchy zwykle oferują około 5 cm dodatkowej regulacji.
  • Większość sprzedawców podaje długość/rozmiar swoich chokerów – jeśli nie, poproś o pomoc sprzedawcę.
  • Jeśli choker sprawia, że ​​szyja wydaje się krótsza lub całkowicie znika podczas przymierzania, unikaj tego typu naszyjników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *