Jakie przesądy związane z biżuterią panują w społeczeństwie?

Przesądy związane z biżuterią

Każda kobieta doskonale wie, że biżuteria jest jej najlepszym przyjacielem. Panie nigdy nie mogą oderwać wzroku od błyskotek za sklepową szybą. Piękne kolczyki czy naszyjniki nie tylko są wstanie podkreślić całą stylizację, ale jednocześnie wydobyć z kobiet skrywane piękno i uwodzicielski charakter. Biżuteria występuje w wielu rodzajach. Już sama mnogość kolczyków i ich różnorodnych kształtów może przyprawiać o przysłowiowy zawrót głowy. Jednak warto wiedzieć, że w naszym społeczeństwie i w naszej społecznej świadomości jest zakorzenione wiele przekonań związanych właśnie z biżuterią. Wobec tego warto wiedzieć, co czego one się odnoszą?

Bransoletka lub naszyjnik z czterolistną koniczynką przyniesie nam szczęście

Każdy z nas, jeszcze kiedy był dzieckiem, poszukiwał w trawie czterolistnej koniczynki. Ta niepozorna roślinka miała nam zapewnić szczęście i pomyślność w życiu. Obecnie przyjęło się, że bransoletka na sznurku z czterolistną koniczynką lub naszyjnik z taką zawieszką jest również symboliczna. Bardzo często właśnie panowie, wręczają tego typu biżuterię swoim wybrankom. Co ciekawe, panie które również czują przywiązanie do symboli i przekonań z nimi związanymi, bardzo chętnie same się w taką biżuterię wyposażają. Warto jednak w tym momencie podkreślić, że taka biżuteria jak wspomniana już bransoletka z czterolistną koniczynką, jest niezwykle stylowa oraz nad wyraz subtelna. Będzie ona przepięknie zdobić nadgarstek każdej kobiety. Jest to więc świetny gadżet dla pań, które chcą prezentować się modnie oraz stylowo, a jednocześnie nie chcą rozstawać się ze swoimi szczęśliwymi symbolami.

Biżuteria z perłami na prezent nie jest najlepszym pomysłem

Perły porażają nas swoją klasycznością i delikatnością. Niemniej jednak związany jest z nimi dość przykry przesąd. Okazuje się, że perły w biżuterii nie są dobrą wróżbą. Wobec zabobonów, które panują na ich temat, mają one przynieść łzy i cierpienie. Oczywiście przesąd ten w zupełności nie obowiązuje w momencie, gdy panie samodzielnie zakupią sobie naszyjnik z perłami lub perłowe kolczyki. Jeśli jednak zamierzamy zrobić komuś biżuteryjny prezent, to postawienie na modele z perłami, przed osoby przesądne, nie będzie najlepiej odebrane. Co więcej mówi się, że jeśli perły znajdują się w pierścionku zaręczynowym, to przyszła żona pewnie nie raz za męża zapłacze.

Zawieszka z krzyżykiem jako symbol zakończenia znajomości

Kolejnym zabobonem i przesądem, który dość mocno zakorzenił się w naszej świadomości jest ten, który odnosi się do łańcuszka z krzyżykiem. Okazuje się, że nie jest to najlepszy pomysł na prezent. Dlaczego? Wiele osób wierzy, że wręczenie złotego lub srebrnego naszyjnika z krzyżykiem ma oznaczać chęć zakończenia znajomości. Co więcej, według przekonań taki łańcuszek ma również być życzeniem nieszczęścia i niepowodzenia. Wobec tego jeśli poszukujemy naszyjnika na prezent dla partnerki, to lepiej zrezygnować z takiego naszyjnika. Jeśli panie są dość przesądne, mogą odebrać to jako złą wróżbę dla związku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *