Wybór odpowiedniej biżuterii na wakacje – nie popełnij tych błędów

Kochamy lato i wakacyjne wyjazdy, a my kobiety dodatkowo kochamy letnią biżuterię. Delikatne łańcuszki, kolorowe kolczyki oraz bransoletki na nadgarstki i kostki to rzeczy, bez których nie można się obejść tego lata.

Dobrze dobrana biżuteria zarówno dodaje stylu, jak i wydobywa kobiecy urok, dzięki czemu kobiety czują się lepiej. Dlatego wybierając biżuterię na wakacyjny wyjazd, warto jest wcześniej zaplanować co zabierasz. Dlaczego? Bo możesz nieświadomie popełnić drobne błędy, przez które niepotrzebnie będziesz się denerwować.

Błędy, jakie popełniłam przy wyborze biżuterii na wakacje?

Kolczyki z otwartymi biglami

Zabrałam na wakacje lekkie kolczyki z otwartymi biglami, bo nie sądziłam, że w Grecji tak koszmarnie wieje. W związku z tym zgubiłam jedną parę moich ulubionych kolczyków.

Dla mnie to nie duża strata, bo od razu po powrocie zrobiłam sobie identyczną parę.

Rada! Zamiast rozpaczać po stracie kolczyków, zabierz ze sobą takie, które mają zamykane bigle lub do otwartych bigli dodaj silikonowe końcówki.

Biżuteria niedopasowana do ubrań


Pakując się na wakacje wzięłam ciuchy, które najbardziej lubię i biżuterię, jaką najbardziej lubię. W efekcie biżuteria niekoniecznie pasowała do moich stylizacji. Na szczęście ja na wakacje zabieram zawsze dużo biżuterii, więc miałam możliwość kombinowania.

Rada! Na etapie pakowania na wakacje dobieraj biżuterię, którą założysz do konkretnej stylizacji. Po co się denerwować na wakacjach, że nie masz co na siebie włożyć.

Biżuteria nieszlachetna

Na wakacjach zazwyczaj jest ciepło, jest dużo wody, słońca i soli (chociażby w Twoim pocie). Jeżeli założysz piękną biżuterię nieszlachetną i pójdziesz kąpać się w słonym morzu, biżuteria może się odbarwić. Ja właśnie na wakacje zabrałam pierścionek ze złotym koralikiem, a wróciłam z tym samym pierścionkiem, tylko że ma on już srebrny koralik. Mi to nie przeszkadza, ale Ty możesz być rozczarowana.

Rada! Jeżeli na wakacje zabierasz biżuterię nieszlachetną, nie kąp się z niej w morzu, nie pływaj w basenie, nie opalaj. Zakładaj ją na wyjątkowe okazje, kiedy nie jest narażona na czynniki zewnętrzne.

Nie zabieraj drogiej biżuterii na wyjazd

Z doświadczenia wiem, że wyjazdy bywają stresujące. Po co dokładać sobie stresu, że zapodziała się gdzieś Twoja ukochana bransoletka, za którą zapłaciłaś miliony. Ja osobiście na wyjazdy zabieram tańszą biżuterię, którą nawet jeśli zgubię (lub o zgrozo ktoś mi ją ekranie), nie będę rozpaczać.

Rada! Jeżeli nie możesz żyć bez swojej kosztownej biżuterii przed wyjazdem zrób zdjęcie tego co zabierasz. Gdyby się coś “zgubiło”, będziesz mogła łatwo sprawdzić, czy w ogóle to zabrałaś. A pokazując zdjęcie zagubionej biżuterii innej osobie, szybciej znajdziesz utracony dodatek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *