Jaka jest różnica między wisiorkiem a naszyjnikiem?

Biżuteria to świetny sposób na wyrażenie swojej osobowości i stylu. Istnieje wiele rodzajów biżuterii, które często są ze sobą powiązane. Wisiorki i naszyjniki są powszechnie uważane za to samo. Jaka jest więc różnica?

Naszyjnik

Naszyjnik to biżuteria mocowana na szyi i podkreślająca obojczyki oraz twarz. Naszyjnik może być prosty lub bardzo wyszukany. Popularność naszyjników sięga czasów prehistorycznych. Naszyjnik może zawierać zawieszkę, ale nie musi. Naszyjniki są dostępne w różnych długościach.

Naszyjniki są również dostępne w różnych stylach. Od prostego jednoniciowego łańcuszka po wiele pasm i ozdób, naszyjnik to doskonały sposób na wyrażenie indywidualizmu. 

Wisiorek

Wisiorek to element biżuterii, który jest dołączony do innej biżuterii. Słowo wisiorek pochodzi od łacińskiego słowa pendere. Przekłada się to na „zawiesić się”. Wisiorek zwisa z innej biżuterii. Najczęściej przyczepiają się do łańcuszka naszyjnika. Wisiorki mogą być również bardzo proste lub skomplikowane. Często ozdobny wisiorek jest noszony na prostym łańcuszku lub sznurki.

Wisiorek może zawierać diamenty lub inne kamienie szlachetne lub w ogóle nie zawierać kamieni. Zawieszki występują również w wielu kształtach i rozmiarach. Historycznie wisiorki obejmowały również:

  • Amulety
  • Talizmany
  • Medalion
  • Medaliony 

Medaliony pozostają dziś popularne, ale istnieje szeroka gama wisiorków, które wyrażają Twój styl i podkreślają Twoje naturalne piękno. 

Zarówno naszyjniki, jak i wisiorki są pięknymi dodatkami do Twojej kolekcji biżuterii. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *