Wskazówki dotyczące dobierania biżuterii

Dobieranie biżuterii i akcesoriów do stylizacji może być dla wielu kobiet kłopotliwe. Dobór odpowiedniej biżuterii do stroju dopasowanego do okazji i typu sylwetki, wymaga nie tylko głębokiej wiedzy o trendach, ale także kreatywnego myślenia. Ubieranie się to sztuka. Niemniej jednak ubieranie się jest wyuczoną cechą każdej kobiety. Każdy może ubrać się jak chce, a przy okazji bawić się stylem. Aby ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy krótki poradnik o doborze biżuterii do stylizacji w zależności od typu sylwetki, stroju i okazji.

Są głównie 2 aspekty, które musisz wiedzieć: 

  • Rodzaj biżuterii
  • Rodzaj stylizacji

Rodzaj biżuterii

Każdy rodzaj biżuterii ma pewne zasady, których przestrzeganie może zdziałać cuda. Nie chodzi tu o dobór idealnej biżuterii, tylko o mądre jej połączenie. Każdy rodzaj biżuterii został zaprojektowany tak, aby pasował do określonego stylu. Być może zastanawiasz się, dlaczego dany naszyjnik wygląda tak niesamowicie na modelce, a nie na Tobie już niekoniecznie. To dlatego, że jest stylizowany z najwyższą perfekcją, biorąc pod uwagę dekolt, odcień skóry modelki i okazję. Naszyjniki dobrze dobrane do dekoltu działają cuda i doskonale uzupełniają Twój strój. I to jest to, na czym powinnaś się skupić – naszyjnik zawsze dobieramy do rodzaju dekoltu.Z kolei wybierając kolczyki musisz skupić się na swojej twarzy. Sprawdź tutaj nasz poradnik jak dobrać kolczyki do swojego typu twarzy

Bransoletki natomiast to jedne z najpopularniejszych dodatków w modzie damskiej. Bransoletki można swobodnie łączyć z różnymi stylizacjami, biorąc pod uwagę miejsce i okazję. Jeśli wybierasz się do biura, unikaj noszenia dużych i zwisających bransoletek, które robią dużo hałasu i przeszkadzają w pracy. Jeśli wybierasz się na luźne spotkanie, możesz spróbować warstwowych bransoletek, aby uzyskać fajny efekt.

Biżuteria a rodzaj stylizacji

Elegancję każdej stylizacji można w łatwy sposób ponieść lub obniżyć, dobierając odpowiedni rodzaj biżuterii. Postaraj się dostosować do trendów i przeanalizuj swój strój według typu, koloru, wykonania, odcienia, lamówki, dekoltu i oczywiście okazji.

Chociaż każda biżuteria pięknie komponuje się z określonym zestawem ubrań, można ją również łączyć ze sobą przy odrobinie wyobraźni. Na przykład kolorowy wisior z kamienia można połączyć ze śnieżnobiałą koszulą, aby uzyskać formalny, biurowy wygląd, ale możesz też wybrać styl bohemy, łącząc go z długą letnią sukienką na wakacjach na plaży.

Jeśli ubierasz się w zwiewną sukienkę, spróbuj połączyć ją z etniczną biżuterię, taką jak kolczyki indyjskie lub kolczyki piórka  albo naszyjniki lub bransoletki z perełek. 


W dzisiejszych czasach styliści i fashionistki bardzo eksperymentują z dodatkami, łącząc tradycyjną biżuterię z nowoczesnymi ubraniami, aby stworzyć styl fusion. Ostatnią i najważniejszą zasadą dobierania akcesoriów i biżuterii jest porzucenie wszelkich zasad. Stwórz swój własny styl, który sprawi, że będziesz elegancka, pewna siebie i modna. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *