O czym musisz pamiętać pakując biżuterię na wakacyjny wyjazd – 4 sprawdzone porady

Pakowanie się na wakacje może być stresujące, a martwienie się o splątanie naszyjników, bransoletek i kolczyków w bagażu często stanowi poważny problem – i jednocześnie jest ostatnią rzeczą o jaką chcemy się martwić. Kluczem do pakowania biżuterii na podróż jest wybór uniwersalnych elementów, które będą pasować do ubrań, które planujesz zabrać. Ważne jest również znalezienie odpowiedniego sposobu na uporządkowanie biżuterii, aby nie uległa zniszczeniu lub zgubieniu. 

Wybierz swoje wakacyjne ubrania i uzupełnij je o biżuterię

Aby uniknąć wrzucania do torby biżuterii, której nie będziesz nosić, dobrze jest wcześniej dopasować elementy do ubrania, które zabierzesz na wakacje. Wybierz stroje, które planujesz zabrać w podróż, a następnie dobierz do nich tylko tę biżuterię, która będzie pasować.

  • Jeśli chodzi o biżuterię, którą nosisz na co dzień, taką jak zegarek lub pierścionki, postaw na jeden zestaw, aby uniknąć przepakowania.
  • Dobrze jest wybrać jeden  kolor metalu biżuterii, dzięki temu będziesz mogła łączyć biżuterię i tworzyć niepowtarzalne zestawy w różnych konfiguracjach

Ogranicz liczbę sztuk biżuterii, którą zabierzesz w podróż

Aby uniknąć zgubienia biżuterii, warto zabrać ze sobą niewielką liczbę przedmiotów, aby móc je wszystkie pilnować. Trzymaj się kilku uniwersalnych elementów, takich jak kolczyki, naszyjnik i prosta bransoletka. Możesz jednak dorzucić kilka dodatkowych elementów, jeśli planujesz na wyjeździe udział w wyjątkowym wydarzeniu czy jakąś ekskluzywną kolację.

Wybierz tańszą biżuterię na wyjazd

Jeśli martwisz się, że możesz zgubić biżuterię, warto spakować przedmioty, których utrata nie byłaby tak kosztowna. Bardzo droga biżuteria lub biżuteria o wartości sentymentalnej, taka jak pamiątka rodzinna, najlepiej zostawić w domu. 

Zrób zdjęcia biżuterii, którą zabierasz na wypad

Gdy już zdecydujesz, jaką biżuterię zabrać, rozłóż ją, aby móc sfotografować wszystkie przedmioty. Możesz robić zdjęcia od razu wtedy, kiedy będziesz kompletować swoją garderobę. Dzięki temu zapamiętasz swoją wizję na outfit a jednocześnie kiedy przyjdzie moment, w którym nie będziesz mogła czegoś znaleźć, sprawdzisz na zdjęciu czy w ogóle to masz ze sobą. Zdjęcie przydaje się również, kiedy pakujesz się z powrotem do domu. W prosty sposób sprawdzisz czy nie zostawiłaś swojej ulubionej biżuterii w hotelowym pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *