Jak dobrać choker do stroju

Chokery ponownie skupiają uwagę i królują w trendach na nadchodzącą wiosnę i lato. Współczesne chokery to połączenie faktur, wzorów, materiałów i kolorów. Chokery wykonane z ciężkich łańcuszków, mosiądzu, pasków, klejnotów, pereł i koronki – wszystkie mają w tej chwili swoje miejsce na wybiegach. Ale czy wiesz, jak dobrać choker do swojej stylizacji?

Zwróć uwagę na dekolt

Im bardziej odsłonięta jest goła skóra wokół chokera, tym bardziej będzie się wyróżniać. Chokery świetnie prezentują się z dekoltem w kształcie serca, szufelki, dekoltem w szpic, bez ramiączek, z odkrytymi ramionami i kwadratowymi dekoltami. Aby uzyskać alternatywny wygląd, załóż choker z topem, który odsłania klatkę piersiową i ramiona, jak gorset. Jeśli to możliwe, spróbuj wybrać wzór chokera, który współgra z dekoltem.

  • Na przykład możesz połączyć gotycki choker z klejnotem pośrodku z topem z dekoltem w szpic.
  • Innym przykładem może być noszenie okrągłego chokera z wycięciem pod szyją.
  • Unikaj noszenia chokerów, gdy nosisz ubrania z wysokim dekoltem, ponieważ mogą one zahaczyć o ubranie i sprawić, że dekolt będzie wyglądał na nieporęczny.

Dopasuj styl chokera do swojego stylu ubioru

Jeśli interesujesz się modą gotycką, alternatywną lub punkową, wybierz chokery, które odzwierciedlają te style. Stawiaj na chokery z aksamitu, koronki i skóry. Chokery również wyglądają fantastycznie z gorsetami i dramatycznym strojem wieczorowym. Połącz suknie z eleganckimi elementami.

  • Aksamitne i skórzane chokery świetnie komponują się ze stylem gotyckim i punk
  • Moda boho najlepiej pasuje do szydełkowych i plemiennych chokerów.

Wybierz w zależności od tego, czy nosisz strój codzienny, czy formalny

Eleganckie stroje wieczorowe najlepiej komponują się z efektownymi ubraniami z perłami, diamentami i koralikami z kości słoniowej. Do tego typu kreacji pasuje również naszyjnik choker. Chokery z tkaniny i szydełka najlepiej pasują do codziennego stylu boho

  • Proste chokery z koralikami lub innymi ozdobami mogą świetnie wyglądać zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje
  • Formalna suknia bez ramiączek może być jeszcze bardziej elegancka dzięki delikatnemu naszyjnikowi z przezroczystymi szklanymi koralikami, kryształami i klejnotami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *