Łączenie biżuterii złotej ze srebrną

Łączenie biżuterii

Zwykle mówimy, że nie łączy się różnych wzorów czy materiałów. Także wybierając biżuterię, zwykle skłaniamy się, aby wybrać wszystkie elementy z tego samego kruszcu. Takie jednolite kompozycje wyglądają bardzo dobrze i stylowo, ale jednocześnie nie mają w sobie pazura. Jak sprawić, aby nasza biżuteria sprawiała wrażenie modnej i wyglądała ponadprzeciętnie? Osiągniemy to właśnie mieszając metale. Zestawienia złota i srebra czy innych kruszców razem, wcale nie jest błędem. Wręcz przeciwnie, może dodać stylizacji niezapomnianego wdzięku.

Skąd wzięło się przekonanie, że srebra i złota nie można łączyć?

Wynika to z bardzo tradycyjnego podejścia starszych pokoleń. Jeszcze w czasach naszych babć trzeba było mieć dopasowaną torebkę i pasek do koloru butów. Wtedy też nosiło się spójną biżuterię, która wręcz musiała być wykonana z tego samego materiału. Harmonijność, prostota i spójność przez długie lata były wyznacznikiem dobrego gustu oraz poszanowania dla tradycji. Obecnie o wiele mniej osób trzyma się tych zasad. A nawet można powiedzieć, że obecna moda lubi eksperymenty. Choć nadal mamy do czynienia z klasycyzmem, to o wiele chętniej eksperymentujemy nosząc choćby złotą i srebrną biżuterię na raz.

Jaką biżuterię możemy ze sobą łączyć?

Czy istnieją jakieś zasady mówiące, jak łączyć złoto i srebro? Tak i nie. Warto łączyć ze sobą jasne odcienie tych metali szlachetnych, ale z drugiej strony nikt nam nie broni połączyć jasnego srebra z żółtym złotem. Mieszając metale, dobrze jest zapewnić im odpowiednie tło. Skromną sukienkę możemy podkreślić długimi łańcuszkami — jednym ze srebra, drugim ze złota. Wtedy będzie wyglądać bardzo elegancko, ale też nie przesadzimy z ozdobą stylizacji.

Ciekawie będą wyglądać choćby bransoletki noszone na ręce, które ozdobione są innymi zawieszkami. Przykładowo zestawiając bransoletkę: https://madlin.pl/produkt/bransoletka-z-drobnych-koralikow-4 ze srebrną koniczynką i czarnymi koralikami z modelem wykonanym również z takich koralików, ale złotą gwiazdką, jak: https://madlin.pl/produkt/bransoletka-z-drobnych-koralikow-2, uzyskamy połączenie srebra i złota, a bazą będą koraliki. Dzięki temu zestawienie dwóch różnych metali będzie wyglądać dobrze, ponieważ obie bransoletki mają ten sam styl.

Warto łączyć jeden rodzaj srebra z jednym rodzajem złota. Nie mieszajmy żółtego i różowego złota ze srebrem. Jeśli chcemy ubrać kilka pierścionków, o różnym wykończeniu, dobrze jest zdecydować się na błyszczące srebro i żółte lub różowe złoto. Połączenie tak wielu różnych barw nie zawsze będzie się dobrze prezentować.

Kiedy nie powinniśmy łączyć różnych metali szlachetnych?

Choć nikt nie zabroni nam eksperymentować i ubierać co chcemy, to możemy się znaleźć w sytuacji, gdy będzie nas obowiązywał dress code. Wtedy musimy się z nim zapoznać i do niego podporządkować. Nawet jeśli omawia noszoną biżuterię. Gdy nie do końca jeszcze wiemy jak łączyć ze sobą biżuterię, a nie chcemy popełnić faux -pas publicznie, również dobrze jest trzymać się jednego kruszcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *