Kolczyki chwosty – hit lata!

chwosty są hitem lata 2018

Chwosty jako elementy garderoby, ma bogatą tradycję w historii mody. Znane były już w starożytnym Egipcie. A w czasach renesansu przeżywały swoje godziny świetności jako dodatek w odzieży arystokracji. Były dodatkiem nie tylko w modzie damskiej. Chwosty pojawiały się także na galowych mundurach wojskowych. W latach 90. chwosty, stanowiły bardzo modny element ciężkich, sztywnych zasłon w domach naszych babć. A teraz ten sam chwost skradł ponownie nasze serca jako element biżuterii

Chwosty w rękodzielnictwie

Chwosty (długie wiszące frędzle) wykorzystywane są w kolczykach, naszyjnikach a nawet w bransoletkach. Kokieteryjne frędzle poruszają się pod wpływem energicznego ruchu i idealnie podkreślają naszą kobiecość.

Eleganckie, długie i jedwabiste chwosty sprawdzą się w wieczorowych stylizacjach z kolei te bardziej kolorowe i fikuśne idealnie podkreślają styl boho czy retro. Świetnie komponują się także z odzieżą, która zawiera roślinne printy w stylu tropikalnych palm, kaktusów czy egotycznych kwiatów.

Kolczyki chwosty wykonywane są z różnych materiałów. Począwszy od satynowych, delikatnych nitek a skończywszy na frędzlach ze skóry. Te skórzane – szczególnie czarne i srebrne – świetnie podkreślają rockowy styl.

Decydują się na nie topowe gwiazdy, ponieważ za sprawą wyjątkowych kolczyków bardzo łatwo wyróżnić się w tłumie. Ich urok dostrzegły światowe gwiazdy takie jak: Uma Thurman, Sienna Miller czy Chrissy Teigen. Na polskich czerwonych dywanach również widać biżuterię z chwostami.

Kolczyki chwosty – jak je nosić i jak o nie dbać?

Ważne jest, aby kolczyki chwosty dobierać kontrastowo do koloru włosów. Kolczyki, które zlewają się z włosami są niezauważalne i nie tworzą efektu wow. Długie kolczyki z frędzlami to bardzo ciekawa propozycja dla Pań z krótkimi włosami. Pamiętaj, aby odpowiednio zadbać o kolczyki. Niestety jeśli będziesz je niestarannie odkładać lub przechowywać w wilgotnym miejscu materiały, użyte w kolczykach mogą ulec odkształceniu.  Aby przywrócić kolczykom pierwotny wygląd wystarczy delikatnie je zwilżyć i wyprostować w dłoni. Zadbaj jednak aby nie pomoczyć metalowych elementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *