Moda na folk – biżuteria z drewna

moda na folk

Kwieciste spódnice, ręcznie haftowane koszule, piękne chusty i niepowtarzalna biżuteria. Wszystko w odpowiednim dla danego regionu stylu. Dla naszych babć – wymiar klasy i tradycji. Dla nas – strzępek historii. Choć która z nas nie marzyła by założyć ten piękny ludowy strój, który tak bardzo podkreśla naszą kobiecość?

Współczesna moda w stylu folk

Z roku na rok, we współczesnej modzie można dostrzec powrót elementów tradycyjnych dla folkloru. Chyba najbardziej charakterystyczna stała się kreacja Cleo w teledysku „My Słowianie”. Krótka spódniczka, wykorzystująca regionalny motyw kwiatów skradła serce nie jednej z nas.

Folkowe wzory stały się dodatkiem do naszych codziennych stylizacji. Zazwyczaj pojawiają się na sukienkach, spódnicach i koszulach. Kluczowe stały się także dodatki inspirowane stylem ludowym. Szczególnie biżuteria z drewna: piękne czerwone korale, duże naszyjniki, drewniane kolczyki – zarówno te proste jak i te przypominające swym kształtem kwiaty.

Biżuteria z drewna alternatywa biżuterii tradycyjnej

Moda na folk bez wątpienia powróciła. I nie ma się co dziwić bo nasze polskie, wynikające z tradycji wzory ludowe są piękne, oryginalne i mocno nas wyróżniają. Mają w sobie magiczny klimat. Są proste, szlachetne i kolorowe. Nie każdemu odpowiadają, ale jeśli jesteś barwna, cenisz oryginalność i niepowtarzalny wzór – biżuteria z drewna stworzona jest właśnie dla Ciebie.

Proste drewniane kolczyki spodobają się tym wszystkim, którzy nie lubią błyszczących ozdób. Zamiast migoczących cyrkonii i błyszczącego srebra czy złota mamy tutaj do czynienia z matową naturalnością drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *