Jeden dzień w Brukseli, czyli co warto zobaczyć w stolicy Belgii?

Bruksela w jeden dzień? Tak to możliwe! To świetna propozycja dla tych, którzy przy okazji podróży służbowych mają chwilę czasu, żeby zobaczyć to urokliwe miasto.

Lecę z Krakowa na lotnisko w Bruksela Charleroi no właśnie przeczytajcie sobie. Przy dobrych wiatrach bilet uwzględniający bagaż można upolować za około 600 zł. Lot trwa 2 godziny, więc wylatując o 7:00, o 9:00 jesteśmy u celu.

Z lotniska do centrum można dojechać bezpośrednio autokarem lub autobusem i pociągiem. Bez względu na to którą opcję wybierzesz, dotrzesz na dworzec kolejowy w samym centrum Brukseli. Ja w pierwszej kolejności zachwycona miastem wybrałam się ot tak bez celu prosto przed siebie.

Przemieszczając się uliczkami w otoczeniu budynków w stylu secesyjnym trafiłam na piękny, ale opuszczony kościół św. Franciszka Ksawerego. Kościół robi niesamowite wrażenie. Jest duży i okazały. W budynku kościoła znajduje się szereg pięknych witraży. Ostatnia renowacja kościoła miała miejsce w 1985 roku. Od tego czasu kościół powoli niszczeje – mimo tego, że jest pięknym zabytkiem. Idąc dalej dochodzimy do ratusza w stylu neorenesansowym.

Jestem pod wrażeniem tego ile w Brukseli krzyżuje się stylów architektonicznych Plac naprzeciwko kościoła Sablon, jest jednym z małych klejnotów architektonicznych w centrum Brukseli. Ogród w stylu neorenesansowym, ozdobiony rzeźbami największych belgijskich artystów. Symetryczne kwietniki prowadzą do pięknej fontanny.

Teraz idziemy do parku królewskiego i pałacu królewskiego mijając kolejne piękne miejsc. Niestety Pałac jest zamknięty i można oglądać go tylko z zewnątrz, ale monumentalna budowla robi ogromne wrażenie.

Bruksela zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. W mojej ocenie jest chyba piękniejsza niż Praga, którą do tej pory w swoim rankingu mocno wysuwałam na prowadzenie. A teraz dochodzimy do wielkiego placu w Brukseli. To miejsce, które koniecznie musisz zobaczyć. Inne możesz odpuścić, ale to nie (szczególnie warto przyjść tutaj nocą).

Rynek z pięknie zdobionym ratuszem i domem króla (aktualnie muzeum miejskie). Dodatkowo znajdziesz tutaj muzeum piwa i muzeum czekolady. A kawałek dalej, idąc urokliwą jest pomnik siusiającego chłopca. Choć trudno w to uwierzyć, ta zabawna figurka jest prawdziwym symbolem miasta, doskonale znanym przez turystów z całego świata.

Link do miejsc: https://goo.gl/maps/pWfoT1nRjNyXdgvn8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *