Jak przechowywać naszyjniki i łańcuszki? 4 sposoby na zadbaną biżuterię

Naszyjniki od pokoleń są ulubioną biżuterią kobiet. I nie bez powodu. W mgnieniu oka odpowiedni naszyjnik może sprawić, że Twoja codzienna stylizacja zmieni się w szałową kreację. Dlatego jest tak wiele różnych rodzajów naszyjników. Od tradycyjnego sznura pereł, po łańcuszki i łańcuchy, które w ostatnim czasie robią furorę w modzie. Problem z naszyjnikami jest jeden. Nieodpowiednio przechowywane szybko się plączą. Jednak w prosty sposób można tego uniknąć. Wystarczy nauczyć się odpowiednio je przechowywać.

Jak przechowywać naszyjniki z łańcuszków?

Przechowywanie naszyjników należy uzależnić od ich rodzaju. Warto pamiętać o tym, że biżuteria nie lubi wilgoci oraz nadmiernych promieni słonecznych. To czynniki, które sprawiają, że biżuteria bardzo szybko traci swój blask. Dlatego bez względu, którą formę przechowywania wybierzesz, zadbaj o to, aby miejscem przechowywania naszyjników nie była łazienka. Naszyjniki są rodzajem biżuterii, który najbardziej narażony jest na uszkodzenia. Nieodpowiednio odkładane łańcuszki mogą się plątać. To z kolei sprawia, że łańcuszek może szybko stracić swój pierwotny wygląd. Poznaj moje sprawdzone sposoby na przechowywanie łańcuszków i naszyjników.

Szkatułka na biżuterię

Szkatułka na biżuterię sprawdzi się w przypadku grubych, masywnych łańcuchów oraz naszyjników z koralikami. Drobne łańcuszki wrzucone do kuferka mogą szybko się poplątać. Wybierając szkatułkę warto postawić na liczne przegródki, które pozwolą Ci odseparować od siebie poszczególne elementy biżuterii.

Szuflada w szafie na biżuterię

Jeśli tylko dysponujesz takim miejscem, szuflada w szafie wyłożona aksamitem będzie świetnym miejscem na naszyjniki. Pamiętaj jednak o tym, aby nie wrzucać ich bezmyślnie do niej. Rzucone naszyjniki lubią się spłatać, a niestety delikatne cienkie łańcuszki bardzo trudno rozplątać. Niektórzy zalecają woreczki strunowe. Ja ich nie polecam. Woreczki utrzymują wilgoć i mogą sprawić, że biżuteria szybko się zniszczy.

Haczyki na naszyjniki

Ciekawym pomysłem są haczyki. Dzięki haczykom unikniesz plątania naszyjników. Haczyki można zamontować w garderobie na ścianie lub w szafie na wewnętrznej stronie drzwi. Możesz wybrać haczyki przyklejane. Dzięki temu sama spokojnie poradzisz sobie z montażem.

Gotowe organizery

Na rynku dostępnych jest wiele świetnych gotowych organizerów na biżuterię. Możesz kupić gotową propozycję lub stworzyć coś samodzielnie (zobacz przykład). Na łańcuszki świetne są organizery w kształcie drzew. Wieszasz “na gałęziach” wisiorki, które się między sobą nie płatają.

Ja osobiście korzystam właśnie z takiego gotowego organizera, choć bardzo kusi mnie zrobienie własnoręcznie propozycji DIY, którą Wam pokazałam.

Przechowywanie naszyjników nie jest trudne, jeśli poświęcisz czas, aby zrobić to dobrze. Jeśli nie masz czasu na staranne odkładanie biżuterii haczyki będą najlepszym rozwiązaniem. Jeśli twoje naszyjniki są wykonane z metali szlachetnych lub klejnotów, poszukaj szkatułek wyłożonych aksamitem. 

Mam nadzieję, że dzięki tym wskazówkom twoje naszyjniki nie będą się plątać i posłużą Ci przez lata.

Dołącz do mnie na Instagramie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *