Biżuteria dziecięca

Dzieci cały czas obserwują dorosłych i naśladują ich zachowanie. Dla dzieci świat dorosłych bardzo często bywa bardzo ekscytujący. Budzi ciekawość, kusi, imponuje i pociąga. Zwracają uwagę nie tylko na to co dorośli robią czy mówią, ale także na to co ubierają. Dlatego bardzo często jeśli mama uwielbia biżuterię, jej córka pójdzie w jej ślady. To, że dziecko chce nosić biżuterię, to nic złego. Ale to na nas dorosłych leży odpowiedzialność, żeby wybrać biżuterię odpowiednią do wieku dziecka.

Biżuteria dla dziewczynek

Biżuteria dla dziewczynki a jej wiek

Bardzo często na okolicznych jarmarkach przychodzą do mnie mamy z 1,5-2-letnimi dziewczynkami i zafascynowane pięknymi błyskotkami nie mogą się powstrzymać od zakupu. Sama uważam, że biżuteria dla tak małego dziecka nie jest odpowiednim dodatkiem. Ale jeżeli komuś bardzo zależy na pięknym drobiazgu, to niech to będzie pleciona bransoletka, bez żadnych elementów, które można z łatwością odpiąć lun, które same mogą odpaść. Świetnie sprawdzą się bransoletki z imieniem dziecka. Plecione sznurki tworzą jedną, spójną całość. a drobne elementy wplecione w robótkę są nie do ruszenia.

Niezbyt odpowiednim elementem biżuterii dla tak małego dziecka będzie także naszyjnik albo wiszące kolczyki. Niestety, szczególnie kiedy dziecko jest bardzo aktywne, taka biżuteria można zagrażać zdrowiu i życiu dziecka.

Dla starszych dzieci ciekawą propozycją są bransoletki na gumce. Bardzo łatwo się je zakłada i ściąga a bransoletki z zawieszką charms wyglądają przeuroczo na rączce dziecka. Dla większych dziewczynek nadal bardzo praktyczne będą plecione bransoletki shamballa z imieniem. Można wybrać także kolorowe bransoletki rzemykowe. Dla świadomych mody małych dam sprawdzą się także łańcuszkowe naszyjniki z zawieszką, łańcuszki z imieniem albo bransoletki w tym samym stylu.  

Biżuteria dla dziecka a jego indywidualny styl

Wybierając biżuterię dla dziecka, tak jak w przypadku dorosłego powinniśmy zwrócić uwagę na jego osobisty styl. Serduszka, kwiatuszki, motylki, aniołki nigdy nie wychodzą z mody, ale również nie wszystkim mogą się podobać. Ja osobiście uwielbiam, kiedy dziecku zostawia się swobodę do podejmowania decyzji. Niech wybierze, to co się mu podoba najbardziej. Taki samodzielny wybór nie tylko kształtuje u dziecka umiejętność podejmowania decyzji, ale jednocześnie pokazuje, co dziecku tak na prawdę się podoba. 

Biżuteria dla chłopców

Moi synowie jakiś czas temu zaskoczyli mnie swoją prośbą „mamo zrób nam bransoletkę”. Oczywiście na początku chcieli takie bransoletki w jakich chodzi mama, ale ostatecznie postawiliśmy na plecioną bransoletkę na sznureczku z ich imieniem. Byli bardzo szczęśliwi i szybko okazało się, że ich koledzy ze szkoły zachwyceni „męską” biżuterią również zapragnęli swoich indywidualnych bransoletek.

Biżuteria dziecięca na szczególne okazje

Biżuteria dziecięca cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie na wyjątkowe okazje takie jak “Dzień Kobiet”. Na specjalne zamówienie przygotowujemy zestawy takich samych lub podobnych do siebie bransoletek, które zostają wręczone dziewczynkom w przedszkolu lub w szkole. Jeśli jesteś zainteresowany takim zamówieniem napisz do mnie na madlin.sklep@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *