Biżuteria Boho znowu w modzie

Czym jest styl boho?

Styl boho pochodzi ze środowiska cygańskich artystów. Prowadzili oni bardzo swobodny i pozbawiony zasad tryb życia. styl łączy w sobie elementy mody hippisów z cyganerią i kojarzy się z wakacjami, luzem i swobodą. Do niedawna w tym trendzie ubierały się wyłącznie kobiety dorosłe lecz zyskuje popularność także wśród dziewczynek. Już od dawna styl boho nie jest zarezerwowany tylko na festiwal czy bal kostiumowy lecz na dobre wyszedł na ulice jako niezależny trend ubierania się. Jest wolny od sztywnych zasad, cechuje go kreatywność i wyobraźnia w wyborze dodatków. Charakterystycznym wyznacznikiem tego trendu jest długa zwiewna sukienka bądź spódnica lub szerokie spodnie. Kolorystyka jest szeroka, popularne są różne kwiatowe printy, falbany, koronki. styl również dużo czerpie z obcych kultur, zwłaszcza indyjskiej. Przykładem są kolczyki w stylu Boho, dostępne w naszej kolekcji.

Biżuteria w stylu indyjskim

Biżuteria w stylu boho nawiązuje do kultury cygańskiej, indyjskiej. To ogromne bogactwo możliwości, z którego każda kobieta znajdzie coś dla siebie. Są to dodatki bardzo dekoracyjne, więc z powodzeniem mogą być głównym elementem stylizacji, przyciągają uwagę. Ponadto wykonane są zazwyczaj z bardzo lekkich materiałów, więc podczas ich noszenia nie odczujesz uciążliwego dyskomfortu. W bogatym asortymencie znajdziesz biżuterię nawiązująca do motywów zwierzęcych, etnicznych. Styl ten ciągle inspiruje się obcymi kulturami, więc nawiązuje również do stylistyki orientalnej, afrykańskiej, indiańskiej. Znajdziesz produkty z dodatkiem piór, które nadają lekkości i powabu. Jak i również dostępne są modele imitujące sierść dzikich zwierząt, cętki i paski.  Bardzo popularne i efektowne są dodatki stylizowane na indyjskie. Są one kolorowe i duże, więc najlepiej będą się prezentować gdy będą zestawione z gładkim, skromnym ubraniem stanowiącym dla nich tło. Uzupełnij swój strój dodatkami w stylu boho a zobaczysz jak bardzo stylizacja zostanie ożywiona. Całość nabierze charakteru a przy okazji wyrazisz strojem swój temperament. 

Biżuteria boho – jak ją nosić

Sposób noszenia biżuterii w stylu boho tak naprawdę zależy tylko od ciebie i twoich preferencji. Możesz zaszaleć i nałożyć na palce pierścionki, dołożyć bransolety. Pamiętaj tylko, że nadmiar ozdób może przytłoczyć. Zdecydowanie lepiej będziesz się prezentować, jeśli postawisz na jeden rzucający się w oczy kolorowy dodatek bądź subtelny akcent z motywem boho. Ten styl gwarantuje ci pełną  swobodę w wyrażaniu siebie tak jak ty uważasz za słuszne. Styl boho z powodzeniem może być noszony zarówno na okazje takie jak ważne uroczystości jak i na co dzień do pracy. Mnóstwo możliwości i szeroki wybór motywów przewodnich daje ci wolność i możliwość puszczenia wodzy fantazji przy kompletowaniu swojej stylizacji. Warto poznać styl boho i się nim zainspirować. Może ten trend zagości w twojej szafie na stałe? Spróbuj. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *