Uczulenie na biżuterię, jak się objawia i jak z nim walczyć?

Uczulenie na biżuterię

Wbrew pozorom zjawisko związane z uczuleniem na biżuterię jest dość powszechne. Swędzące uszy i pojawiająca się wysypka jest bardzo problematyczna i niekomfortowa. Czym jest uczulenie na biżuterię? Jakie są objawy uczulenia na biżuterię? W jaki sposób walczyć z uczuleniem na biżuterię? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Czym jest uczulenie na biżuterię?

Uczulenie skóry na biżuterię to forma alergicznego zapalenia. Jest to nieprzyjemna reakcja, która jest wywoływana w sytuacji, gdy dowolna dekoracja ma kontakt z naszą skórą. Warto mieć świadomość tego, że nasz układ odpornościowy nie reaguje wyłącznie na wirusy i bakterie, ale również na inne substancje. Przykładowo gdy mamy kontakt z chromem, niklem bądź kobaltem, również możemy mieć takie problemy. Kontakt z biżuterią, która wykonana jest z takich metali, może doprowadzić do takich incydentów, jak chociażby zaczerwienienia, obrzęki, swędzenia. Co godne podkreślenia, wysypka w zdecydowanej większości przypadków pojawia się w obszarach, które mają kontakt z biżuterią. Mowa o uszach, szyi, palcach, nadgarstkach. Wysypka niekiedy zauważalna jest natychmiast, w innych przypadkach po 12 godzinach lub po 48 godzinach.

Jakie są objawy uczulenia na biżuterię?

W sytuacji, gdy odczuwamy dyskomfort po tym, jak założymy nową biżuterię, to powinniśmy działać. Jakie jednak objawy takiego zjawiska możemy wyróżnić? Przykładem jest chociażby wysypka, guzy na skórze, zaczerwienienie, zmiany koloru skóry, pęcherze, jasny płyn, obrzęki skóry, swędzenie, suche plamy na skórze, skorupy, łuski. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że pęcherze również mogą ulec zakażeniu. Konsekwencją tego są dalsze uszkodzenia skóry. Część oznak infekcji objawia się zaczerwieniem, ropą w danym obszarze, bólem, ciepłem. 

W jaki sposób walczyć z uczuleniem na biżuterię? 

Wiemy już co to jest uczulenie na biżuterię, a także czym dokładnie się objawia. Warto poruszyć również kwestię tego, w jaki sposób powinniśmy postępować, jeśli dojdzie do takiego zjawiska. Lato to jedna z tych pór roku, podczas której chcemy prezentować się możliwie najlepiej. Jest to zdecydowanie najlepszy czas, aby założyć nowe kolekcje. Niestety w pewnym momencie możemy odkryć, że jesteśmy uczuleni na dany metal. W sytuacji, gdy mamy objawy, wówczas należy zrezygnować z materiału, który wywołuje takie negatywne skutki. Dzięki temu wysypka szybko minie. Warto zastanowić się nad testami diagnostycznymi- w ten sposób potwierdzimy uczulenie bądź zweryfikujemy czy nie jesteśmy uczuleni na inne środki chemiczne bądź tworzywa. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest test płatkowy. Nie bójmy się korzystać z kremów niesteroidowych, jak również tabletek antyhistaminowych. Kontaktując się z nasza obsługą klient może dokonać wymiany elementów na srebrne bądź antyalergiczne za dodatkową opłatą- w ten sposób pozbędziemy się przykrych dolegliwości. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *