Stoki narciarskie w Beskidach – Biały Krzyż w Szczyrku

Zabieram Was na stok, na którym zaczęła się nasza przygoda z nartami. Biały Krzyż to idealne miejsce do nauki jazdy na nartach oraz super opcja na rozgrzewkę przed zbliżającym się sezonem narciarskim.

Co takiego ekstra ma w sobie Biały Krzyż?

Dojazd

Z Bielska-Białej na Biały Krzyż mamy około 20 km. Dojazd zajmuje średnio do 30 minut. Oczywiście wszystko zależy od natężenia ruchu i od tego czy nie utkniemy na światłach w samym centrum Szczyrku. Na Biały Krzyż jedziemy niezwykle malowniczą trasą przez przełęcz Salmopolską. Kiedy dopisuje pogoda można napawać się pięknem przyrody.

Parking

Biały Krzyż nigdy nie zawodzi w kwestii parkingu. Przy stoku znajdują się dwa duże bezpłatne parkingi. Nie trzeba martwić się, że nie ma gdzie zostawić samochodu czy, że koszty tego typu usługi pomniejszą stan portfela o połowę.

Stok

Biały Krzyż to niewielki stok. Można wybrać między dłuższą a krótszą trasą. Dłuższa trasa ma 300 m a na górę wyjeżdża się orczykiem. Krótsza trasa ma 200 metrów i na górę wyjeżdża się wyciągiem talerzykowym.

Jeden z pierwszych

Biały Krzyż to miejsce, które zawsze jako pierwsze w Szczyrku przykrywa się białym puchem. Więc kiedy inne kompleksy narciarskie dopiero przygotowują się do sezonu, na Białym Krzyżu można już szusować.

Miejsce idealne do nauki jazdy na nartach

Z racji tego, że Biały Krzyż jest jednym z najłagodniejszych stoków narciarskich w okolicy, jest on wręcz idealny do nauki jazdy na nartach czy na snowboardzie. Możemy spotkać tutaj bardzo dużo dzieci uczących się jeździć z instruktorami.

Łatwy dostęp do szkółek narciarskich

Przy kompleksie narciarskim „Biały Krzyż” znajdują się siedziby dwóch szkółek narciarskich. Zazwyczaj nawet jeśli wcześniej się nie umówisz, to „na poczekaniu” znajdzie się instruktor, który nauczy jeździć Twoje dziecko na wymarzonym sprzęcie.

Idealne warunki

Patrząc na lokalizację stoku, jest on jednym ze stoków, które w sezonie ruszają do użytku najszybciej i działają najdłużej, a warunki pogodowe niemal zawsze dopisują zapalonym sportowcom.

Ceny

W tym sezonie koszt karnetu na 2 godziny jazdy dla czteroosobowej rodzinki to 180 zł, ale jeżeli w danym momencie stok jest zatłoczony, a do wyciągów ustawiają się kolejki, bardziej opłacalny jest zakup karnetu na punkty.

Podsumowując – stok narciarski Biały Krzyż jest idealnym miejscem do wybrania się na narty czy snowboard wczesną zimą i początkiem wiosny, kiedy np. inne stoki jeszcze lub już nie działają. Ma super warunki do nauki jazdy. Po szaleństwie na śniegu możesz rozgrzać się pijąc gorącą herbatę, kawę czy czekoladę w pobliskiej restauracji. Parking jest duży i bezpłatny, a dojazd z Bielska – Białej prosty i nie zajmujący dużo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *