Biżuteria do małej czarnej

Biżuteria do małej czarnej

Mała czarna to z pewnością jeden z fenomenów kobiecej mody. Tą nazwą określa się krótką, minimalistyczną, nieskomplikowaną sukienkę w kolorze czarnym. Spopularyzowaną w latach dwudziestych XX wieku przez słynną i legendarną projektantkę Coco Chanel. Magazyn Vogue porównał ten model do marki samochodu Ford, który opanował ówczesną motoryzację, wskazując na dwie wspólne cechy: niebrudzący się kolor i formę pasującą do każdej sylwetki.

Zatem prawie od stu lat małą czarną traktuje się jako bazowy, podstawowy składnik damskiej szafy. To suknia, która doskonale pasuje do każdej okazji, w wydaniu podstawowym jak i wzbogaconym. Ta sama suknia sprawdzi się jako wersja koktajlowa, biznesowa, a po dodaniu do niej właściwej biżuterii otrzymuje wygląd sukni wieczorowej.

Jaką biżuterią odmienić wygląd małej czarnej?

Do małej czarnej wyjątkowo pasują kolczyki. Kolczyki perełki klasyczne krótkie, czy też w pełni mieszczące się w płatku ucha, nadają one stylizacji ponadczasowego uroku i odwołują się do najlepszych wzorów historii mody. Nie tylko pięknie kontrastują z czarną tkaniną, ale nadają twarzy perłowego refleksu i aksamitnej szlachetności.

Zupełnie innej aury dodają kolczyki retro vintage. Nawiązanie do klasycznych linii kobiecej mody sprzed kilku dekad przywraca małej czarnej jej długą historię. Pokazuje jak bardzo i łatwo można odmienić jej charakter. Jeszcze innego wyrazu nadają sukience kolczyki klasyczne kwiaty długie. Różne wersje kolorystyczne tworzą interesujący monolit lub kontrastują z czarną barwą. W zależności od wybranego modeli kolczyków i ich koloru łatwo dobrać pozostałe dodatki.

Wyraziste naszyjniki do małej czarnej

Klasycznym dodatkiem do małej czarnej jest naszyjnik, w wydaniu klasycznym z pereł. Ta sukienka różnicowana jest przede wszystkim za sprawą dekoltu. Może przyjmować on różny kształt: od łódki, poprzez szpic po karo lub nie posiadać go wcale. Każdy z nich staje się tym samym wspaniałym tłem dla długiego sznura pereł. Zatem naszyjnik z perełek to wybór bezpieczny, zawsze doskonale komponujący się z ubiorem. Więc do małej czarnej pasują też inne formy. W związku z tym wybierz delikatny naszyjnik łańcuszki o równej lub różnej długości, wyrazisty naszyjnik gruby łańcuch, bardzie widoczny i skupiający na sobie uwagę. Przy odpowiednio dobranym dekolcie sukni dobrze wygląda naszyjnik choker obroża , a zupełnie innego wymiaru stylizacji nadaje naszyjnik rzemykowy kwiaty.

Bransoletki w parze z małą czarną

Bransoletka na rękę to kolejny must have przy małej czarnej. Ten model sukni nie definiuje długości rękawa, chociaż wersja klasyczna wymaga rękawa o długości 3/4 lub w ogóle. A to z kolei otwiera cały przegub dłoni do skontrastowania bieli skóry z czarną tkaniną i tę biel rozświetla wręcz bransoletka cienka na przykład czy zestaw bransoletek perełek.

Czarny odcień sukni i jej minimalizm sprawiają, że do stroju pasuje zarówno biżuteria barokowa. Bogata, wyrazista jak i delikatne, drobne elementy, zaledwie podkreślające jej obecność. Niewątpliwie właśnie dzięki temu tak łatwo odświeżyć stylizację zatem zmień wyłącznie dodatki i biżuterię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *