Jak wybrać biżuterię do pracy w biurze?

Wybór biżuterii do pracy w biurze to nie lada wyzwanie. Chcesz dodać odrobinę uroku i osobowości do swojego formalnego wyglądu, a jednocześnie nie chcesz przesadzić. Prosta wskazówka mówi, że biżuteria biurowa powinna być minimalistyczna, wygodna, bezproblemowa i wygodna w noszeniu.

Istnieje praktyczna zasada, która mówi: „spróbuj ograniczyć swoją biżuterię do nie więcej niż 3 sztuk, w tym zegarka/bransoletki, naszyjnika, kolczyków i pierścionków”.

Oto kilka wskazówek, jak idealnie dobrać biżuterię do stroju formalnego, aby uzyskać elegancki i szykowny wygląd, który podkreśli Twój profesjonalizm.

Biżuteria do biura na co dzień

Zachowaj lekkość i elegancję biżuterii. Wybierz tylko jeden dodatek spośród naszyjników lub kolczyków. Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy czy obrączka nie są traktowane jako ozdobna biżuteria. Noś wygodną biżuterię, która nie utrudnia pracy Tobie i innym. Zrezygnuj z dużych, hałaśliwych bransoletek.

Biżuteria na wywiad

O ile nie udzielasz wywiadu dla branży modowej, staraj się, aby był on tak subtelny, jak to możliwe, co pomoże Ci wywrzeć dobre wrażenie. Wybierz minimalną biżuterię do codziennego noszenia. Podczas wywiadu nie powinnaś zostać przyćmiona przez biżuterię. Odrzuć więc duże kolczyki/obręcze, naszyjniki i bransoletki. Wypróbuj szlachetnie wyglądający prosty łańcuszek i bransoletkę z drobnych delikatnych koralików.

Biżuteria na biznesowe spotkanie

Celem biżuterii na spotkaniach biznesowych jest wyróżnienie się jako indywidualność i dodanie osobowości do Twojego wyglądu. Prosta zawieszka lub małe kolczyki wkrętki sprawdzają się zarówno podczas formalnych, jak i niezobowiązujących spotkań. Możesz także wybrać elegancką i subtelną bransoletkę, aby dodać wdzięku.

Biżuteria na oficjalną kolację biznesową

Podczas ważnych uroczystości lub firmowych kolacji noś biżuterię, która sprawi, że będziesz wyglądać zarówno profesjonalnie, jak i stylowo. Wybierz biżuterię, która będzie pasować do Twojej sukienki i poprawi Twój wygląd, dzięki czemu poczujesz się pewniej. Wypróbuj kryształową biżuterię, jeśli chcesz dodać odrobinę blasku swojej prostej sukience, lub stonowaną bransoletkę z koralików, jeśli masz na sobie stylową sukienkę na imprezę biurową.

Biżuteria na firmową imprezę

Popularne są nieformalne lub niezobowiązujące imprezy biurowe, które mają na celu stworzenie przyjaznej atmosfery poza miejscem pracy i odreagowanie stresu. Spróbuj poeksperymentować na takich imprezach. Wybierz pełen wdzięku naszyjnik lub zestaw eleganckich, wyrazistych kolczyków, które podniosą Twój strój i dodadzą odrobinę blasku Twojemu wyglądowi. 

Przeanalizuj swoje środowisko pracy. Czy jest to biuro konserwatywne czy kreatywne? Co mają na sobie Twoi koledzy? W konserwatywnym środowisku biurowym lepiej nosić minimalistyczną biżuterię, która nie wygląda zbyt fantazyjnie ani nie hałasuje. Jeśli pracujesz w kreatywnym środowisku biurowym, możesz poeksperymentować ze swoim wyglądem, używając wyrazistej biżuterii i dużych akcesoriów, które nie są zbyt krzykliwe.

Biuro to przede wszystkim oprawa formalna. W swoim miejscu pracy będziesz nosić formalne lub eleganckie ubrania. Postaraj się więc zachować minimalną ilość biżuterii, która dodaje Twojej osobowości, ale nadal zachowuje subtelność. Nie układaj akcesoriów w wielu kolorach. Wypróbuj proste łańcuszki lub kolczyki w kolorze różowego złota. Trzymaj się wygodnie, tak jakbyś pracował 9-5 dziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *