Jak spakować biżuterię na wakacje?

Wakacje to ten czas kiedy chcemy odpocząć i totalnie się zrelaksować, ale jednocześnie to czas, w którym lubimy wyglądać dobrze i kiedy możemy totalnie zaszaleć. Sama jestem przed wakacyjnym wyjazdem i moja głowa jest już na rajskiej greckiej plaży. Oczami wyobraźni widzę siebie spacerująca brzegiem morza w zwiewnej sukience, w moich uszach powiewają kolczyki kwiatki w stylu boho, a na szyi wiszą warstwowe naszyjniki. Ok. Znowu odpłynęłam, a zanim tam będę muszę się spakować. A pakowanie biżuterii, żeby jej nie uszkodzić może być nie lada wyzwaniem.

Zainwestuj w dobre etui na biżuterię lub rolkę

Posiadanie dedykowanej torby na biżuterię znacznie ułatwia pakowanie na wakacje. Jeśli obawiasz się uszkodzeń, możesz wybrać etui z twardą powierzchnią zewnętrzną lub organizer w stylu miękkiej rolki, który pozwala zmaksymalizować przestrzeń w bagażu. Organizery na biżuterię mają zwykle przegródki do oddzielania przedmiotów, więc nie musisz się martwić, że przedmioty się ze sobą zaplątują.

  • Możesz użyć torby, którą już masz, jako organizera na biżuterię, np. dodatkowej kosmetyczki. Niestety z uwagi na fakt, że zwykła kosmetyczka nie ma przegródek na biżuterię, będziesz musiał użyć innych przedmiotów, aby uporządkować swoją biżuterię w torbie.

Zwiń naszyjniki w ściereczkę z mikrofibry

Tkanina jest na tyle miękka, że nie porysuje biżuterii, ale zawijanie w nią naszyjników zapobiega ich splątaniu. Rozłóż szmatkę i ułóż na niej naszyjniki w rzędach oddalonych o około 5 cm. Zacznij od jednego końca materiału i zawijaj go na naszyjnikach, upewniając się, że żadne 2 nie stykają się ze sobą. Zwiń ściereczkę do samego końca, a następnie złóż końce razem, aby włożyć do torby. 

Przewlecz cienkie naszyjniki przez słomki, aby zapobiec splątaniu

Weź słomkę i delikatnie przeciągnij naszyjnik przez nią. Zapnij zapięcie naszyjnika, aby zabezpieczyć go na miejscu i umieść go w torbie. 

  • W zależności od długości naszyjnika może być konieczne przycięcie słomek nożyczkami.
  • Możesz użyć słomek do dowolnych naszyjników, które są wystarczająco cienkie. Do naszyjników typu hoker możesz użyć pustych rolek po ręcznikach papierowych. 

Przechowuj drobną biżuterię w organizerze na tabletki 

Organizery na tabletki podzielone są na małe przegródki, dzięki czemu idealnie nadają się do schowania małych kolczyków, pierścionków, a nawet delikatnych naszyjników. Możesz spakować kilka par kolczyków lub pierścionków jednej przegródki. 

Używaj małych plastikowych torebek do kolczyków, bransoletek i masywnych naszyjników. 

Plastikowe torby do przechowywania są dostępne w różnych rozmiarach, więc możesz wybrać kilka opcji, które pasują do rozmiaru Twojej biżuterii. Kilka par kolczyków może zmieścić się w jednej torbie, ale wiszące kolczyki, bransoletki i naszyjniki umieść we własnych torebkach, aby zapobiec ich splątaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *