Jak łączyć i dobierać biżuterię? 5 uniwersalnych porad

Wybór biżuterii to dość problematyczna kwestia. Jej głównym celem jest zdobienie naszego ciała, jeśli jednak nie dostosujemy się do kilku porad, wówczas nie będzie działać na naszą korzyść. Ile powinno nosić się biżuterii? W jaki sposób dobrać biżuterię do twarzy? Czy łączenie bransoletek z zegarkiem ma sens? W jaki sposób łączyć kolory w biżuterii? Czy łączenie złota ze srebrem ma sens? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

1. Ile powinno nosić się biżuterii?

Wiele zależy od tego, jakie ubrania aktualnie mamy na sobie. Przykładowo, jeśli zdecydowalibyśmy się na monochromatyczną stylizację, wówczas w zupełności wystarczą kolczyki, naszyjnik i pierścionek. Nieco inaczej wygląda to w przypadku, gdy poszczególne elementy naszej stylizacji znacząco rzucają się w oczy, ze względu na nietypowe kolory. W takich przypadkach optymalnym rozwiązaniem wydają się być delikatne kolczyki. 

2. W jaki sposób dobrać biżuterię do twarzy?

Biżuteria powinna być odpowiednio dobrana do twarzy, dzięki czemu możliwe jest subtelne podkreślenie urody przy jednoczesnym zatuszowaniu niedoskonałości. Przykładowo, jeśli nasza karnacja jest stosunkowo ciepła, jednocześnie posiadamy blond włosy, wówczas dobrym rozwiązaniem jest złota, brązowa i różowa biżuteria. W przypadku złocistej karnacji z piegami wygląda to bardzo podobnie. Jeśli jednak posiadamy karnację o chłodnym odcieniu, to warto zdecydować się na srebro, platynę lub stal. 

3. Czy łączenie bransoletek z zegarkiem ma sens?

Okazuje się, że zestawienie bransoletki z zegarkiem jest dozwolone, musimy jednak pamiętać o umiarze. Jeśli przykładowo posiadamy zegarek na złotym, ewentualnie srebrnym pasku, wówczas warto zrezygnować z bransoletki na sznurku- nie będzie ciekawie prezentować się pod względem wizualnym. Zupełnie tak samo wygląda to w odwrotnej sytuacji, czyli w towarzystwie sportowego zegarka nie zakładajmy bransoletek z kamieni szlachetnych- obie te dekoracje kompletnie do siebie nie pasują. 

4. W jaki sposób łączyć kolory w biżuterii?

Zgodnie z powszechnie panującymi zasadami, złota biżuteria będzie najlepiej prezentować się na tle ciepłych kolorów. Jak to stosować w praktyce? Dowolną dekorację wykonaną z metalu warto zestawić z czerwonym, pomarańczowym, żółtym, ewentualnie z granatowym. Unikajmy zakładania złotej biżuterii do białych ubrań, bowiem metal szlachetny będzie komponował się lepiej ze złamaną bielą lub beżem. 

5. Czy łączenie złoto ze srebrem ma sens?

Niedawno łączenie złota ze srebrem było czymś nie do pomyślenia. Współcześnie wygląda to nieco inaczej, bowiem do tego zestawienia podchodzi się bardziej indywidualnie. Oczywiście nie jest to jednoznaczne z tym, że w tym aspekcie panuje dowolność. Kolor to nie wszystko, ważne, aby poszczególne elementy miały podobny styl. Dodatkowo duże znaczenie może mieć okazja, na którą zdecydowaliśmy się założyć taką biżuterię. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *