Czym kierować się podczas wybierania damskiego zegarka?

Zegarek to nie tylko gadżet służący do odmierzania czasu, lecz także element stroju. Zależy nam by nasz wygląd był schludny i zadbany. Wszystkie elementy garderoby powinny stanowić spójna całość. Tak więc ważna jest nie tylko funkcja praktyczna lecz także walory estetyczne zegarka. 

Kobiety, dla których bardzo ważna jest wygoda użytkowania powinny zdecydować się na zegarek kwarcowy, który jest zasilany baterią. Panie lubiące tradycję mogą kupić model nakręcany w sposób ręczny. Dostępne są jednak zegarki automatyczne, które łączą w sobie te dwie rzeczy. Wybierając odpowiedni zegarek należy zwrócić szczególną uwagę na szkiełko chronią tarczę przed uszkodzeniem. Najbardziej wytrzymałe i odporne na porysowanie jest szkło szafirowe. warto się na nie zdecydować, jeśli na tej samej ręce chcesz nosić biżuterię, która może uszkodzić zegarek. należy też pomyśleć nad wielkością koperty. Powinna być na tyle duża, żeby zmieściła się w całości pod mankietem koszuli czy marynarki. Zegarek musi być też wykonany z materiałów najwyższej jakości. 

Istotna sprawa jest także waga zegarka

Im większy tym cięższy. Bransoleta lub koperta wykonana ze stali sprawi, że zegarek będzie sporo ważył. Najlżejsze modele to te, które maja skórzane lub sylikonowe paski. Lekki zegarek to większa wygoda użytkowania. 

Zamiast decydować się na klasyczny zegarek wykonany ze złota, warto pomyśleć nad modelami z drewna. Mają one drewnianą tarczę i precyzyjnie wykonaną kopertę. Jest całkowicie ekologiczny, pasują do niego paski różnego rodzaju. Do wykonania zegarków z tego tworzywa wykorzystuje się drewno: klonu, wiązu, eukaliptusa, dębu, tulipanowca, orzecha amerykańskiego. Drewniane zegarki są bardzo trwałe i posłużą kobiecie długo. 

Zegarki wykonane ze stali to propozycja w stylu glamour. Mają nowoczesny design oraz subtelny połysk i pasują do wyjściowych stylizacji. 

Odpowiedni wybór damskiego zegarka

Kobiety, które mają wąską rękę powinny wybrać zegarek na pasku zamiast tego na bransolecie. Jest on o wiele lżejszy i wygodniejszy. Do codziennego noszenia zaleca się modele skórzane. Pasek wykonany ze skóry jest bowiem bardzo elegancji i pasuje do mnóstwa stylizacji. Ma jednak jedną wadę. Łatwo pochłania zapachy i pot. Należy z niego zrezygnować jeśli kobieta prowadzi aktywne życie. Panie uprawiające sporty powinny wybrać raczej zegarki na paskach sylikonowych, gdyż są one dodatkowo wodoodporne. Jak widać wybór rodzaju paska jest uzależniony od indywidualnych potrzeb kobiety. 

Jeżeli decydujemy się na zegarek na bransolecie musimy zwrócić uwagę na to, czy ma możliwość regulacji. dzięki temu lepiej dopasujemy ją do obwodu naszej ręki. Nie będzie nam zsuwać się z nadgarstka. Kobietom zaleca się wybór bransolety typu mesh. Jest ona złożona z bardzo małych ogniw, dzięki temu można ją z łatwością dopasować nawet do bardzo wąskiej ręki. Ponadto jej zaletą jest także to, iż prezentuje się na nadgarstku niezwykle elegancko i stylowo. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *