Co wybrać: biżuterię złotą czy srebrną?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju półfabrykaty do tworzenia biżuterii. Złote, srebrne, miedziane. Czy zastanawiałaś się, jaki kolor metalu powinnaś nosić w zależności od koloru skóry? Czy słyszałaś o „zasadach”, którymi należy się kierować przy wyborze biżuterii? Co sądzisz o łączeniu srebra i złota?

Dopasowani biżuterii do koloru skóry

Odcień skróty odgrywa znaczącą rolę w doborze najlepszego koloru biżuterii. Ważne jest, aby dodatki tworzyły spójną harmonię zarówno z ubiorem jak i z kolorem skóry. Dla kobiet, które mają chłodniejsze odcienie skóry, biżuteria w kolorze srebrnym jest najbardziej naturalnym wyborem. Z kolei dla kobiet, które mają cieplejszą karnację, złota biżuteria będzie idealna. Nie jesteś pewna jaki masz odcień skóry? Wyciągnij rękę prosto z dłonią skierowaną do góry. Następnie spójrz na żyły na nadgarstku i skórę między nadgarstkiem a łokciem. Chłodniejsze odcienie skóry będą miały niebieski lub fioletowe żyłki z różowym lub czerwonym odcieniem. Cieplejsza skóra ma zielone żyłki z żółtym lub złotym odcieniem. 

Dopasowanie biżuterii do makijażu

Jeśli jesteś osobą, która mimo jasnej karnacji lubi złoto lub mając ciemną karnację lubi srebro, pobaw się makijażem. Jeśli masz chłodny odcień skóry, ale masz ochotę na noszenie złotej biżuterii, pomaluj usta na odważny czerwony lub koralowy odzień oraz wybierz cień do powiek w ciepłych brawach: pomarańczowy, brązowy, złoty.

Jeśli masz ciepłą skórę, ale wolisz srebrną biżuterię pomaluj usta chłodnym kolorem szminki: nude, jasnym różem lub lawendowym oraz wybierz chłodne cienie do powiek w odcieniu biżuterii: niebieski, biały, srebrny.

Dopasowanie biżuterii do ubioru

Ostatnią i prawdopodobnie najbardziej oczywistą wskazówką jest dobór koloru biżuterii do Twojego ubioru. Dopasowanie biżuterii do stroju pozwala zmieniać się każdego dnia. 

Sukienka w ciepłym kolorze z ziemistymi tonami może wyglądać najlepiej w połączeniu ze złota biżuterię. 

Ostatecznie wybór biżuterii w kolorze złotym lub srebrnym powinien całkowicie zależeć od indywidualnych preferencji i poczucia własnej estetyki. Najważniejsze jest, aby być sobą, dlatego wybieraj to, w czym czujesz się dobrze. Zajrzyj do sklepu Madlin i wybierz biżuterię idealną dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *