Co to jest choker? Czyli wszystko co powinnaś wiedzieć o naszyjnikach obrożach

W świecie mody historia lubi się powtarzać. Trendy nieco odmienione i z dodatkiem nowoczesności na nowo stają się popularne i kradną serca kobiet. Tak jest z chokerami, które były szalenie modne we Francji w czasach wiktoriańskich. W tym okresie stały się wyznacznikiem statusu społecznego, ponieważ mogły sobie na nie pozwolić tylko bogato urodzone damy. Początkiem XIX wieku sytuacja się odwróciła. Chokery zaczęły nosić francuskie prostytutki, a ich kolor miał być znakiem rozpoznawczym dla lesbijek. Modne były także w modzie lat 90. I w roku 2020 znowu wracają do łask.

Co to jest naszyjnik choker?

Choker to naszyjnik, który jest noszony ciasno wokół szyi przypominający tym samym obrożę. Chokery mogą być wykonane ze skórzanego rzemienia, łańcuszka, aksamitki, satynowej tasiemki, sznurka, muliny czy skórzanego paska. Często zdobione są delikatnymi zawieszkami, ćwiekami lub błyszczącymi cyrkoniami. Dostępne są odważne wersje rockowe oraz te bardziej delikatne i kobiece.

Jak nosić chokery? 

Chokery to naszyjniki, które można nosić do codziennych i eleganckich stylizacji. Pasują kobietom niezależnie od wieku. Chokery można łączyć z innymi dodatkami. Te delikatniejsze propozycje ślicznie komponują się z łańcuszkami. Ale dla fanek minimalistycznego stylu wystarczy tylko choker. Nie ma ustalonych zasad. Obowiązuje dowolność i własne wyczucie estetyki.

Klasyczny, czarny choker typu aksamitka możesz nosić jako rockowy dodatek np. do ramoneski, jako drapieżny akcent do klasycznej koszuli. Choker z delikatnymi cyrkonowymi zawieszkami stanowi piękną, elegancką biżuterię do wieczorowej sukienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.