7 wskazówek, jaką wybrać biżuterię w zależności od okazji

Każda okazja wymaga odpowiedniego ubioru. Dotyczy to także biżuterii. Biżuteria może całkowicie zmienić Twój outfit, dlatego ważne jest, aby odpowiednio dobrać ją w zależności od okoliczności. Biżuteria odpowiednio dopełni Twój wygląd i sprawi, że będziesz wyglądać idealnie. Pamiętaj, że biżuteria to przede wszystkich odzwierciedlenie Twojej osobowości i stylu. Poznaj kilka wskazówek jak dobrać biżuterię w zależności od okazji. 

Biżuteria na co dzień

Niektóre elementy biżuterii pasują do wszystkiego i nosimy je bez względu na okazje. Są to typowo sentymentalne naszyjniki, obrączki czy bransoletki podarowane przez bliskie osoby. To właśnie na takie ozdoby są nieodzownym elementem codziennego ubioru. 

Biżuteria na spotkanie z przyjaciółmi

Spotkanie z przyjaciółmi to idealny czas na eksperymenty. Wybierz swoje ukochane naszyjniki i kolczyki. Baw się stylem i łącz kolekcje. Tutaj nie musisz przejmować się, że czegoś jest zbyt dużo lub coś jest zbyt wyraziste. Możesz szaleć do woli.

Biżuteria na randkę

Wybranie biżuterii na randkę to nie lada sztuka. Zapewne zależy Ci na tym, aby olśnić mężczyznę. Perfekcyjna biżuteria podkreśli Twoje ulubione cechy i wyróżni Cię z tłumu. Delikatna para kolczyków ozdobi Twoją twarz i przyciągnie uwagę do oczu. Subtelny naszyjnik zwróci uwagę na dekolt. Proste elastyczne pierścionki i bransoletki dopełnią twojego wyglądu. Tylko upewnij się, że nie przesadziłaś. 

Biżuteria na wyjście nieformalne

Połącz swoje codzienne jeansy i t-shirt z parą dużych kolczyków kwiatków, z pierścionkami elastycznymi i bransoletkami ułożonymi w warstwy. Możesz również kolczyki i bransoletki zastąpić naszyjnikami o różnej długości.

 Biżuteria na specjalną okazję

Na specjalną okazję lub imprezę spróbuj dobrać biżuterię, do Twojej kreacji. Zwróć uwagę na dekolt sukienki i długość rękawów. Wybierz odpowiedni naszyjnik i pasującą bransoletkę. Jeżeli Twój strój jest “bogaty” postaraj się, aby biżuterii nie było zbyt dużo.

Biżuteria do pracy

Połączenie biżuterii ze strojem do pracy nada Twojemu wyglądowi odrobinę osobowości. Zadbaj o to, żeby zachować subtelność, ponieważ w pracy biżuteria nie powinna grać “pierwszych skrzypiec”. Unikaj noszenia hałaśliwych bransoletek, które odwracają uwagę od pracy i mogą przeszkadzać Tobie i innym. Wybierz raczej delikatny naszyjnik czy elastyczny pierścionek. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *