3 propozycje modnych w tym sezonie naszyjników

naszyjnik

Wybierając naszyjnik, powinnaś kierować się zarówno względami estetycznymi, jak i predyspozycjami fizycznymi. Ozdoby na szyję, podobnie jak kolczyki, to biżuteria, którą należy dobrać pod kątem użytkowniczki. Zanim sięgniesz po odpowiedni model, zastanów się, czego oczekujesz i jakie cechy swojego wyglądu chcesz wyeksponować.

Naszyjnik do dekoltu w serek

To jeden z najbardziej popularnych rodzajów biżuterii na szyję. Dekolt w serek zwraca uwagę na klatkę piersiową i dekolt, zatem Twój naszyjnik powinien zrobić to samo. Dobierając odpowiedni model, pamiętaj o podstawowej zasadzie: wisiorek naszyjnika powinien być kanciasty i pasować do kształtu litery V. Im szersze V, tym większy wisiorek należy wybrać. Wybór zaokrąglonego naszyjnika to dość odważne posunięcie, dlatego lepiej postawić na klasykę. W obecnym sezonie króluje biżuteria ze szlachetnych metali. Odrzuć naturalne materiały i sięgnij po ponadczasowe eleganckie złoto lub srebro. Trzymaj się z dala od zbyt długich naszyjników, które jedyne odciągają uwagę od dekoltu.
Dużym zainteresowaniem wśród Pań cieszą się modele kaskadowe i o holograficznym poblasku. Jeżeli preferujesz klasykę, postaw jednak na pojedynczy sznurek, który ładnie wydłuży Twoją talię i naszkicuje dekolt. Nie bój się stawiać na oryginalne kolory i kontrastowe wisiorki z unikatowych kamieni.

A może krótsze ozdoby?

Jeżeli preferujesz krótkie naszyjniki, chokery to rozwiązanie dla Ciebie. Taka biżuteria najlepiej komponuje się z dekoltami bez ramiączek – wyeksponuj ją odpowiednio, dobierając krótszy wisiorek, który pięknie zaakcentuje linię Twojej szyi. Jeżeli chcesz odciążyć szyję, załóż naszyjnik księżniczki. Noszenie chokera jest szczególnie rekomendowane Paniom, które chcą odwrócić uwagę od klatki piersiowej. Dłuższe naszyjniki kierują natomiast wzrok w kierunku brzucha i dolnych partii ciała. Warto przy tym zauważyć, że krótsze naszyjniki dobrze komponują się z okrągłymi dekoltami. Choker lub naszyjnik o długości księżniczki podkreśli Twoją szyję, ale niestety może ją też optycznie skrócić. Duże znaczenie ma grubość biżuterii – im masywniejsza, tym gorzej sprawdzi się u Pań, które nie mają typowo łabędziej szyi.

Modne naszyjniki do dekoltu w łódkę

Dekolt w łódkę pozostawia dużo otwartej przestrzeni. Podstawowym zadaniem naszyjnika powinno być wypełnienie „luki” stworzonej przez dekolt. Jeżeli preferujesz ubrania z łódkowatym dekoltem, sięgnij po modne naszyjniki z dużymi koralikami lub zawieszkami. Wybierz wisiorki z łagodniejszymi kątami – szpice i kanty pozostaw dekoltom w serek. Prosty naszyjnik z pereł może zdziałać cuda i sprawić, że Twoja stylizacja będzie kompletna i niezwykle elegancka.
Naszyjnik to jedna z najbardziej rzucających się w oczy ozdób. Jego dobór nie może być kwestią przypadku, dlatego przed zakupem odpowiedniego modelu zastanów się, w jaki sposób ubierasz się na co dzień i jak wygląda Twój typowy outfit. Sięgnij po biżuterię, która będzie uzupełnieniem i efektowną ozdobą Twojej codziennej stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *