Opaski twist

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Opaski na uszy

Opaski na uszy są elementem nieczęsto spotykanym w społeczeństwie przez przeświadczenie, że są one staromodne i babcine. Jest to jednak oczywiście przeświadczenie błędne, ponieważ w teraźniejszych czasach te właśnie opaski stają się coraz częściej używane przez kobiety, które pragną wyglądać modnie i elegancko, a przy tym nie martwić się o przewianie czy przemarznięcie.

Opaski są idealnym wyjściem zarówno na zimę jak i na wiosnę ze względu na różne materiały, z których mogą one zostać wykonane. Materiał opasek na zimę, z którym możemy się spotkać najczęściej to opaski dzianinowe na uszy. Są one wykonane z grubej tkaniny, która chroni uszy kobiety przed przewianiem, ale przede wszystkim również przed mrozem. Z kolei opaski przeznaczone głównie do noszenia w okresie wiosennym zazwyczaj składają się z materiału bawełnianego, który również pełni na naszych głowach funkcję ochronną, ale bawełna, z której opaska na wiosnę jest wykonana, zdecydowanie ogrzewa naszą głowę mniej niż opaska przeznaczona na okres zimowy ze względu na częstsze występowanie słońca i wyższych temperatur w okresie wiosennym.

 

Najczęstszy rodzaj opasek na uszy

Najczęstszym rodzajem opasek na uszy, z którym możemy się spotkać są tak zwane opaski twist, czyli zwykłe opaski z tak zakręconym na środku materiałem, aby przypominał on w tamtym miejscu supełek, czy jak kto woli, kokardkę.

 

Dla kogo przeznaczone są opaski na uszy?

Krótko mówiąc, opaski na uszy przeznaczone są głównie dla kobiet (ale nie tylko), które szczególnie nie przepadają za noszeniem czapek na głowach. Są one również idealnym rozwiązaniem jeżeli kobieta zrobi sobie wymyślną fryzurę i mimo, że nie ma nic przeciwko noszeniu czapki, nie będzie chciała jej założyć ze względu na możliwość zniszczenia dzieła ze swoich włosów. Opaski na uszy nie uciskają, dodają dziewczynie kobiecości oraz elegancko i dostojnie prezentują się na głowie.

No i najważniejsze – chronią nas przed przemarznięciem do szpiku kości.