Gumki do włosów

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Gumki do włosów

 

Gumki do włosów mają bardzo szeroko rozumiane znaczenie. Możemy bowiem rozróżnić kilka rodzajów gumek do włosów. Między innymi są to gumki do włosów gumowe, gumki materiałowe oraz gumki sprężynki.

 

Gumki scrunchies

Do gumek materiałowych możemy zaliczyć przede wszystkim tak zwane gumki scrunchies, które wyróżniają się spośród innych rodzajów gumek do włosów swoją budową oraz wyglądem. Są bowiem wytworzone z elastycznej gumki oraz ze sporej ilości materiału, który jest zszyty w taki sposób, aby tworzył piękną i charakterystyczną ozdobę do włosów. Nie ma w tym wypadku określonego konkretnego i przymusowego materiału, z którego należy wykonać gumkę scrunchies. Wybór jest absolutnie dowolny i zależy przede wszystkim od kreatywności i wizji twórcy.

Jednak najpopularniejszym materiałem, z którego szyje się te ozdoby do włosów jest satyna i jedwab. Możemy spotkać się zarówno z delikatnymi lub też mocniejszymi, ale jednokolorowymi odcieniami scrunchies jak i z takimi, które obszyte są wymyślnym materiałem w przeróżne wzory i nadruki.

Najważniejszą cechą gumki scrunchie jest aby była jak najbardziej bufiasta. Jej idea polega na tym, że gumka musi być jak najbardziej widoczna i musi zwracać uwagę obserwującego.

 

Dla kogo gumka scrunchie jest odpowiednia i kto powinien w niej chodzić?

Odpowiedź na to pytanie może Was zaskoczyć, ponieważ gumki scrunchies są odpowiednie dla każdego i nie ma osoby, która nie powinna by chodzić w tej ozdobie z racji tego, że gumka scrunchie nie musi być noszona tylko i wyłącznie jak zwykła gumka do włosów, ale może również posłużyć za ozdobną, elegancką bransoletkę.