Wskazówki dotyczące stylizacji biżuterii, które musisz znać

Masz pełną szkatułkę biżuterii, którą gromadzisz przez lata, ale za każdym razem kiedy ją otwierasz jesteś zdezorientowana i sama nie wiesz co wybrać? Patrzysz na to co masz i albo wszystko pasuje do Twojej stylizacji, albo nie możesz nic odpowiedniego znaleźć. W pośpiechu znowu zakładasz swoją ulubioną biżuterię, którą nosisz niemalże codziennie. Znam to bardzo dobrze. Dlatego przygotowałam kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrać odpowiednią biżuterię do stylizacji.

Baw się stylem

Zacznijmy od tego, że noszenie biżuterii powinno sprawiać przyjemność. Łącz style, baw się dobierając różne wzory biżuterii do siebie. Ułóż naszyjniki o różnej długości z pasującymi wzorami lub metalami, alby przyciągnąć oko do twarzy. 

Nałóż kilka bransoletek, tak aby uderzały i brzęczały podczas ruchu. Wybierz tę samą fakturę bransoletek lub ten sam kolor, ale spróbuj też poeksperymentować. Dorzuć do tego kilka pierścionków elastycznych i sprawdź efekt. 

Musisz wiedzieć kiedy przestać

Chociaż tworzenie warstw biżuterii jest super sprawą, musisz wiedzieć kiedy przestać. Jak wiadomo “co za dużo to niezdrowo”. Jeśli chcesz zwrócić uwagę na twarz i dekolt wybierz naszyjnik, ale nie zakładaj już bransoletek. Jeśli lubisz nosić odważne, wyraziste kolczyki, naszyjnik może okazać się zbędny. Chyba, że naszyjnik z Twoimi kolczykami tworzy spójną całość – wtedy nie rezygnuj z niego. Jeśli dobierasz biżuterię, zawsze pamiętaj o cytacie Coco Chanel: „Zanim wyjdziesz z domu, spójrz w lustro i zdejmij jeden dodatek”.

Wybierz odpowiednie kolczyki

Kolczyki to taki rodzaj biżuterii, który zawsze widać. To one sprawiają, że przyciągasz spojrzenia innych. Wybierz kolczyki, które pasują do Twojej fryzury, twarzy i stylizacji. Jeśli masz krótki włosy postaw na małe lub średnie kolczyki. Jeśli masz długie, gęste włosy, możesz zaszaleć z wyrazistymi długimi kolczykami. 
Kolczyki najlepiej dobierać do kształtu twarzy. Taka najprostsza metoda to dobór kolczyków, które są przeciwstawne do rysów twarzy. Kliknij tutaj i przeczytaj przewodnik jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy.

Wybierz, na co chcesz zwrócić uwagę

Wybierz jedną część ciała, na którą chcesz skierować wzrok ludzi. Zwykle najlepiej jest skupić wzrok tylko na jednej części np. na twarzy, szyi lub dłoniach. Jeśli chcesz zwrócić uwagę na dłonie, wybierz ładną bransoletkę lub zestaw pasujących do siebie kilku bransoletek. Jeśli zależy Ci, aby zwrócić uwagę na twarz, postaw na wyraziste kolczyki. Chcesz podkreślić szyję i dekolt? Musisz założyć pasujący naszyjnik. Pamiętaj, aby odpowiednio dopasować naszyjnik do dekoltu w ubraniu. Zasada mówi, że naszyjnik powinien być albo krótszy niż dekolt albo powinien być wystarczająco długi, aby leżał na ubraniu. 

Ubierz się odpowiednio do okazji

Każda okazja wymaga odpowiedniej formy ubrania, również biżuterii. Zastanów się nad klimatem miejsca i stroju, zanim wybierzesz biżuterię. Minimalistyczny łańcuszek z zawieszką, będzie odpowiedni do biura. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa, kiedy wybierasz się na spotkanie z przyjaciółmi. 

Warto planować to co się na siebie założy, żeby w pośpiechu o niczym nie zapomnieć. Łam zasady i podejdź z odwagą do dobierania biżuterii. Ubieranie się powinno być dla Ciebie przyjemnością. I pamiętaj, że najlepsza biżuteria to ta, w której Ty się najlepiej czujesz. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *